Faq

1.   Jak długi jest czas realizacji mojego zamówienia ?
Wszystkie prezentowane towary posiadamy na swoich magazynach, co pozwala do minimum ograniczyć czas realizacji zamówień. Zamówione produkty są wysyłane z naszego magazynu w ciągu 2-3 dni od zaksięgowania wpłaty na naszym koncie lub zlecenia przesyłki za pobraniem.

2.   Od czego zależy cena transportu towaru ?
Cena transportu uzależniona jest od ilości zamawianego towaru oraz jego wymiarów i wagi.

3.   Jak mogę się dowiedzieć, że moje zamówienie ma status przesyłki wysłanej ?
W momencie wysłania Twojej przesyłki z naszego magazynu w tym samym dniu dostaniesz emaila potwierdzającego wysyłkę wraz z numerem listu przewozowego dzięki któremu możesz w każdej chwili sprawdzić status swojej przesyłki na stronie firmy kurierskiej.

4.   Czy istnieje możliwość odbioru zamówionego towaru osobiście?
Jak najbardziej. W każdej chwili możesz dokonać odbioru zamówionego towaru w naszej firmie (dokładna mapka dojazdu znajduje się w polu „kontakt”).  Po zawarciu transakcji skontaktuj się z nami lub prześlij informację, że chcesz skorzystać z takiej opcji. Odbiór osobisty jest bezpłatny.

5.   W którym miejscu przesyłki mogę znaleźć paragon lub fakturę ?
Paragon lub faktura znajduję się w kieszeni foliowej (tam gdzie list przewozowy) przyklejonej na zewnątrz paczki którą do Ciebie wysłaliśmy.

6.   Czy mogę umówić się z kurierem na dostawę paczki w konkretnym czasie ?
Standardowo przesyłki dostarczane są przez Firmy Kurierskie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00. Nie mamy wpływu na dokładną godzinę dostarczenia przesyłki, ale specjalnie dla naszych klientów wykupujemy dodatkową usługę „Awizacja Telefoniczna” - dzięki niej kurier będzie kontaktował się z Tobą wcześniej przed doręczeniem i istnieje szansa umówienia się na preferowaną godzinę. Dostawa po godz. 16.00 jest również możliwa, ale usługa ta dotyczy tylko wybranych lokalizacji i jest dodatkowo płatna. O szczegóły pytaj w Biurze Obsługi Klienta.

7.   Czy mogę umówić się na dostawę w sobotę ?
Tak, jednak w takim przypadku opłata jest o 100% wyższa (nie dotyczy promocji z transportem gratis) i obejmuję tylko wybrane lokalizacje. W tym celu skontaktuj się z Obsługą Sklepu.

8.   Kiedy i jak mogę dokonać odbioru przesyłki w sytuacji gdy kurier nie zastał mnie w domu?
Firma nasza ma wykupioną dodatkową opcję awizacji telefonicznej i smsowej dzięki której można umówić się na inny termin. Jezeli jednak kurier nie będzie w stanie się skontaktować, pozostawi informację awizo.

9.   W jaki sposób zostanie dostarczony mi towar ?
Np. niektóre meble, ławki czy trampoliny są wysyłane w częściach, opatrzone instrukcjami do łatwego, samodzielnego montażu. Meble są złożone na płasko i zaopatrzone we wszystkie potrzebne części oraz instrukcje. Niektóre produkty są dostarczane w całości np. zestawy rattanowe, technorattanowe czy leżaki.
Każda przesyłka wysyłana z naszego magazynu jest sprawdzana i pakowana przez dwie wzajemnie kontrolujące się osoby, sprawdzamy czy towar nie jest uszkodzony i czy nie posiada wad fabrycznych. Każda paczka jest dokładnie oklejana naszą taśmą firmową oraz w 100% ubezpieczona.

10.  Jak mam postąpić kiedy przesyłka uległa uszkodzeniu w trakcie dostawy ?
Po otrzymaniu towaru po pierwsze sprawdź czy przesyłka nie nosi zewnętrznych śladów uszkodzenia, następnie przesyłkę należy otworzyć w obecności kuriera, zweryfikować jej zgodność z zamówieniem oraz sprawdzić czy żaden z zamówionych produktów nie uległ uszkodzeniu podczas transportu. W sytuacji kiedy jednak przesyłka uległa uszkodzeniu KONIECZNIE musisz sporządzić "Protokół Szkody" w obecności kuriera w momencie dostawy (Protokół Szkody spisany w innym terminie nie stanowi podstawy do uznania reklamacji). Kopia protokołu jest dla kuriera,  oryginał dla Ciebie. Oryginał protokołu prześlij do naszej firmy emailem (w postaci skanu), lub pocztą na adres: Kraszewskiego 10, 64-920 Piła. Po otrzymaniu protokołu nasz dział reklamacji skontaktuje się z Tobą.

11.   Czy podane ceny są ostateczne ?
Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.