Poznaj serię mebli technorattanowych Trivento

Data dodania: 2021-03-15

Zima odchodzi w zapomnienie, czas nastawić się na łapanie wiosennego słońca. Zamiast wypoczywać w domu, już niedługo będzie można spędzać popołudnia, wieczory i weekendy na balkonie, na tarasie i w ogrodzie. To dobry moment na wybranie trwałych i estetycznych mebli ogrodowych. Polecamy te wykonane z technorattanu.

Meble z rattanu

Meble ogrodowe z technorattanu przypominają produkty wykonane z bardzo popularnego i naturalnego rattanu. Rattan jednak jest rośliną pozyskiwaną z upraw w Azji czy w Ameryce Południowej. Jest plastyczny, bardzo lekki i estetyczny, doskonale nadaje się do wyplatania produktów użytkowych. Nie jest jednak odporny na trudne warunki atmosferyczne, które tak często występują w naszej sferze klimatycznej. Po kilku godzinach na deszczu straci swój kolor, zacznie niszczeć, pod wpływem słońca odbarwi się, a ponadto zawsze lekko skrzypi. To dlatego producenci coraz częściej odchodzą od rattanu, a wykorzystują technorattan do produkcji mebli ogrodowych.

Meble z technorattanu

Czym jest technorattan? To żywica syntetyczna produkowana z polietylenowych włókien, dodatkowo utrwalana promieniami UV. Nie bez powodu nazwa tworzywa odnosi się do rattanu, ponieważ wizualnie są bardzo do siebie podobne, jednak właściwości tego syntetycznego tworzywa bardziej sprzyjają produkcji mebli do ogrodu, na tarasy czy na balkony. Produkty z technorattanu są odporne na wiatr, deszcz, na działanie mrozu, promieni słonecznych, tłuszczu, alkoholu, czy domowych detergentów. Jednocześnie też jest to produkt ekologiczny, ponieważ nadaje się do recyklingu, a meble z technorattanu są przy tym niezwykle trwałe, więc nie trafiają na wysypisko śmieci tak szybko, jak plastikowe, metalowe czy drewniane. Technorattanu nie trzeba impregnować,  a meble mogą stać w ogrodzie przez cały rok, wystarczy nałożyć na nie pokrowce.

Estetyka mebli technorattanowych

Technorattan jest plastyczny i trwały, dlatego to właśnie z niego wyprodukowano serię mebli ogrodowych Trivento. To zestawy doskonałe do hoteli, ośrodków SPA, do kawiarni i restauracji, ale także cieszą się powodzeniem wśród właścicieli prywatnych ogrodów, balkonów i tarasów. Z technorattanu stworzono najważniejsze elementy zestawów Trivento: stoły i stoliki kawowe, pufy, krzesła, fotele, narożniki i sofy. Ponieważ technorattan świetnie się barwi, w kolekcji znaleźć można meble brązowe, beżowe, szare z dobranymi miękkimi poduchami, które zwiększają komfort wielogodzinnego siedzenia.

Trivento – seria mebli technorattanowych

Szukając mebli na taras, balkon lub do ogrodu, warto zwrócić baczną uwagę właśnie na serię Trivento. W sklepie focusgarden.pl na kolekcję pod tą nazwą składają się narożniki i kanapy wykończone trwałą i estetyczną tapicerką, pufy, fotele technorattanowe oraz stoliki kawowe i stoły jadalniane. Dzięki nim można stworzyć na balkonie zewnętrzny salon, ugościć w ogrodzie czy na tarasie gości lub zjeść obiad w gronie rodzinnym i z przyjaciółmi. Meble są lekkie, dlatego łatwo jest je przenosić, przestawiać i dopasowywać zestaw do swoich aktualnych potrzeb. Siedziska są wygodne i umożliwiają wielogodzinne biesiadowanie. I nie trzeba ich oszczędzać! Można je użytkować codziennie, bardzo intensywnie i w każdych warunkach. Wystarczy zakryć je pokrowcami na zimę i od czasu do czasu przemyć ścierką z odrobiną detergentu.

Trivento na mały balkon

Chcesz stworzyć na balkonie kącik kawowy, miejsce do krótkiego wypoczynku do pracy i podziwiania widoków z góry? Nie musisz mieć dużego balkonu, by skorzystać z zestawu mebli technorattanowych z serii Trivento. Możesz wybrać zestaw dwóch foteli i stolika kawowego w modnym kolorze. Zestawy dostępne są w jasnej szarości, ciemnej szarości oraz w klasycznym brązie. Nie bój się, że po sezonie na słońcu produkt zmieni swój kolor. Nawet na nieosłoniętym balkonie w mocnym słońcu nie pojawią się na nim odbarwienia. Zestawu nie trzeba chować na zimę.

Trivento na taras

Duży taras to dodatkowa przestrzeń do wypoczynku. Możesz wykorzystać zestaw mebli technorattanowych Trivento złożony z większego stołu, foteli i sofy. Bez obaw możesz korzystać z mebli podczas grillowania. Są one odporne na działanie tłuszczu, wysokich temperatur i alkoholi. Nic się nie stanie, jeśli tworzywo zostanie przypadkowo zachlapane. Jeśli pada deszcz, meble także mogą stać na tarasie bez ochrony. To oznacza, że przez lata będziesz cieszyć się estetycznymi meblami tarasowymi, których nie trzeba impregnować.

Trivento do ogrodu

Meble Trivento z powodzeniem można postawić także w ogrodzie: pod parasolem, w altanie lub na nieosłoniętym kawałku trawnika. Zestawy dostępne w najbardziej popularnych kolorach, doskonale wpisujących się w zieleń ogrodu, mogą pomieścić nawet kilka osób. Zwolennicy wypoczynku na świeżym powietrzu decydują się często na sofy i narożniki, zestawy z fotelami i pufami. Nawet kilkuosobowa rodzina i jej goście znajdą przy wspólnym stole wygodne miejsce do siedzenia. Każdy klient może także dokupić do zestawu bardzo kolorowe poduszki dekoracyjne.