Dlaczego ogrodowe meble technorattanowe są lepsze od innych?

Data dodania: 2020-12-15

Niezawodne od kilku lat są meble technorattanowe. Przyozdabiają nasze balkony oraz tarasy. Sprawdzają się doskonale o każdej porze roku, przy każdych warunkach atmosferycznych. Są trwałe, wytrzymałe oraz dodatkowo bardzo ładne. Dlaczego są tak popularne i lepsze od innych? O ich wszystkich właściwościach i zaletach poniżej.

Meble z technorattanu – zalety

Na początek warto wyjaśnić czym w ogóle jest technorattan. Jest to tworzywo sztuczne, syntetyczne, które pierwotnie powstało z naturalnego rattanu. To plecionka włókien polietylenowych. Charakteryzuje się wysoką odpornością szczególnie na promienie UV, ale także i na pleśń oraz wilgoć. Dodatkowo jest odporny na uszkodzenia mechaniczne.

Meble z technorattanu to trendy, jeśli chodzi o wybór zestawów ogrodowych. Liczne kompozycje wypoczynkowe, stoliki, kanapy, fotele to jedne z wielu oferowanych produktów dostępnych na rynku. Dekoruje prywatne balkony i tarasy, lecz często również spotykamy go na hotelowych wnętrzach czy ogródkach.

To co przede wszystkim wyróżnia meble z technorattanu to wcześniej już wspomniana wytrzymałość. Niestety większość mebli ogrodowych udaje się jedynie przetrwać kilka sezonów. Meble technorattanowe to doskonała inwestycja, bowiem ich trwałość jest szacowana na długie lata. Nie ma potrzeby zabezpieczać ich na zimę, ani chować przed deszczem. Dodatkowa impregnacja czy konserwacja są zbędne. Tak naprawdę żadne warunki atmosferyczne nie stanowią dla nich zagrożenia.

Kolejną zaletą jest elastyczność. To materiał bardzo plastyczny. Duże obciążenia to nie problem, czym z wiadomych przyczyn nie mogą się pochwalić np. meble plastikowe. Jednocześnie meble technorattanowe są bardzo lekkie, co pomaga w ewentualnie częstych zmianach aranżacji, bowiem z łatwością można je przenosić.

Co dla wielu jest ważne, istotną informację stanowi zapewne fakt, iż technorattan jest materiałem w pełni ekologicznym, który poddawany jest recyklingowi. Nie jest szkodliwy Odporny jest także na zabrudzenia, wszystkie powstałe po letnim grillu, czy lampce rozlanego wina z łatwością wyczyścisz wilgotną ścierką.

Jakie meble z technorattanu wybrać?

Oferta dostępnych mebli technorattanowych jest szeroka. Każdy może skompletować zestaw według własnych upodobań. Meble są dostępne w różnych kolorach. Mogą być wykonane z kilku rodzajów plecionek. Jedne z najbardziej znanych to plecionka: płaska, okrągła oraz półokrągła.

Plecionka płaska to wariant najtańszy. Charakteryzuje się płaską i gładką powierzchnią. Plecionka okrągła to najdroższa, dostępna wersja, ponieważ jest całkowitą imitacją rattanu. Z kolei plecionka półokrągła jest najpopularniejsza i to ona głównie jest wybierana do produkcji mebli ogrodowych. Ma naturalną powierzchnię, lecz znacznie grubszą od plecionki płaskiej. Tak więc kształt, struktura, jakość produktu i cena mogą być całkowicie zróżnicowane.

Focus Garden w swojej ofercie proponuje meble wypoczynkowe, zestawy jadalniane, narożniki czy pufy. Znajdziesz mały zestaw dla dwojga, ale także komplet większy przy którym na spokojnie zmieści się cała kilkuosobowa rodzina.
Modnym dodatkiem do mebli technorattanowych są różnego rodzaju oparcia, siedziska i poduszki wykonane z rozmaitych materiałów i wzorów. Tkanina a także dodatkowe elementy drewniane czy stalowe dodają elegancji, co w konsekwencji łączy się w nowoczesną całość.
Niestety bardzo często oferowane są meble technorattanowe, które w rzeczywistości wykonane są ze sztywnych odlewów z tworzyw sztucznych. Są bardzo podobne do mebli z technorattanu, ale nie jest to prawdziwy technorattan ręcznie wyplatany. Meble technorattanowe wykonane są na stelażu metalowym, na którym pojedyncze włókna są rozciągane i przeplatane. Warto zatem przy zakupie zwracać na to uwagę.

Zdecydowanie wybór mebli technorattanowych jest lepszy od pozostałych. Przewaga ich zalet nad innymi jest kluczowa. Dodatkowym atutem jest komfort ich użytkowania i nowoczesny design. Są przyjemne w dotyku, a w upalne dni nie nagrzewają się od słońca. Wpasują się w styl każdego tarasu, ogrodu lub balkonu.