Poradnik o akcesoriach i meblach Keter/Curver

Podejmując decyzje zakupowe ludzie kierują się własnymi potrzebami, ceną towaru, opiniami innych osób na temat upatrzonych produktów, wreszcie siłą i rozpoznawalnością marki producenta. Nie inaczej jest w przypadku mebli i akcesoriów ogrodowych, dekoracyjnych bądź stricte praktycznych elementów wyposażenia domu czy rzeczy absolutnie niezbędnych w każdym warsztacie lub garażu. W tych właśnie obszarach swoją działalność prowadzi Keter – firma o świetnej renomie i ugruntowanej pozycji na rynku. Trudno o lepsze dowody na globalny sukces międzynarodowego przedsiębiorstwa niż obecność na większości kontynentów, systematycznie rosnące wyniki oraz postępujący rozwój. Dzięki FocusGarden konsumenci w Polsce przekonają się, że wyjątkowo pozytywne oceny foteli, stolików, szaf, domków, skrzyń, donic, zjeżdżalni i innych wyrobów sygnowanych marką Keter to coś zdecydowanie więcej niż sprawny, chwytliwy marketing.
W niniejszym mini-poradniku zaprezentujemy Państwu szeroki asortyment, najważniejsze cechy i wyróżniki produktów firmy, a także najważniejsze fakty i liczby dotyczące historii przedsiębiorstwa. Keter charakteryzuje się bowiem wysoką jakością i nader innowacyjnym podejściem, jakie w znacznej części wynikają z dobrych kilkudziesięciu lat doświadczeń i tradycji. W końcu budowa dobrego imienia marki trwa długo, a wystarczy jeden nieprzemyślany bądź zły ruch, by w oczach klientów niemal wszystko stracić.

Zestawy mebli ogrodowych marki Keter

Katalog Keter w wersji mocno skompresowanej

 • domki ogrodowe i szafy – służą głównie do bezpiecznego przechowywania narzędzi, sprzętu sportowego i innych przedmiotów. Takich, które niekoniecznie zmieszczą się, jeszcze w domu, a warto mieć je pod ręką. O ile przy szafach dość trudno wymyślić im kolejne funkcjonalności, tak niektóre modele domków ogrodowych Keter z powodzeniem można wykorzystać w inny sposób. A mianowicie: urządzić w nich kameralną altankę. Albo odosobnioną, wyciszoną pracownię. Wystarczy tylko wyposażyć wnętrze w krzesła i stolik lub biurko zamiast wieszaków, półek czy stojaków.
 • meble ogrodowe – do wyboru zarówno pojedyncze sztuki, jak też całe zestawy, składające się z kilku utrzymanych w dokładnie tej samej stylistyce elementów. W katalogu przeważają krzesła, stoły oraz wieloosobowe kanapy i narożniki. Elegancki wygląd sprawia, że z powodzeniem można z nich korzystać również w domowym salonie czy jadalni. Oczywiście Keter nie byłby sobą, gdyby niektóre z mebli ogrodowych nie miały dodatkowego schowka. Na przykład stolik Urban Knit Set albo siedzisko z poduszką Cube dają taką możliwość, aby trzymać w nim kilka podręcznych rzeczy.
 • skrzynie, schowki, doniczki – po produktach z tej kategorii konsumenci oczekują przede wszystkim użyteczności i ściśle określonej pojemności. Jednak praktyczne przeznaczenie wcale nie musi wykluczać walorów estetycznych. Jeśli chodzi o skrzynie i schowki Keter, to warto zwrócić szczególną uwagę na model Ontario Box. Mamy tutaj i słuszne rozmiary przy zachowaniu względnie niskiej wagi, i wytrzymałe tworzywo o fakturze imitującej naturalne drewno. Ponadto niektóre warianty, jak Eden Garden Bench, stanowią funkcjonalne połączenie skrzyni z ławką ogrodową. Co się zaś tyczy naczyń dla roślin, w donicach okrągłych, prostokątnych, wiszących czy stojących można przebierać niczym w przysłowiowych ulęgałkach.
 • narzędzia i akcesoria ogrodowe – czyli to, co przydaje się podczas prac typowo ogrodniczych… albo na towarzyskie garden party. Z pierwszej podgrupy na pewno należy wymienić taczki, kompostowniki oraz wieszaki i stojaki na narzędzia. Grabie, łopaty, miotły i tego rodzaju sprzęty (spoza katalogu Ketera, przynajmniej chwilowo). Natomiast wśród akcesoriów na przyjęcia na pierwszy plan wybijają się ogrodowe barki, takie jak Illuminated Cool Bar. W górnej części zgrabny stolik, a poniżej przydatny pojemnik na chłodzone lodem napoje.
 • ogrodowe zabawki dla dzieci – tutaj wszelkie tłumaczenia wydają się zbędne, ale dobrych pomysłów na zapewnienie milusińskim rozrywki i rozwojowej nauki nigdy za wiele. Flagowymi produktami Ketera z tej kategorii będą składane domki ogrodowe – bez wyjątku kolorowe i utrzymane w baśniowej stylistyce, co pobudza do wymyślania kolejnych historyjek. W dziedzinie pobudzania kreatywności niewątpliwie spore pole do popisu ma także stół edukacyjny Creative Fun Table. Naturalnie gros zabawek nadaje się do harców w domowym zaciszu, jak i w ogrodzie na świeżym powietrzu.
 • do majsterkowania w garażu i pracy w warsztacie – niezbędnik dla każdej “złotej rączki”. W zasadzie wszyscy mężczyźni uważają umiejętność dokonania podstawowych napraw czy prac technicznych za bezdyskusyjny mus. Do tego potrzeba wielu rozmaitych narzędzi i środków, a bez stosownych schowków i pojemników znalezienie potrzebnej akurat rzeczy będzie bezsensownie trudne. Keter oferuje szeroki wachlarz skrzyń (w tym mobilne modele na kółkach), pojemników, szuflad, przegródek i organizerów. Utrzymanie porządku jest zdecydowanie łatwiejsze, kiedy wszystko ma swoje ściśle określone miejsce. Jakby tego było mało, to w ofercie znajdują się też składane stoły robocze czy kosze na śmieci: po brudnej robocie zawsze należy sumiennie posprzątać.

Domki ogrodowe marki Keter

Idea, badania, realizacja. Keter wyznacza trendy w branży

Funkcjonalność, wytrzymałość, atrakcyjny design oraz banalnie proste użytkowanie. Gdyby szukać wspólnego mianownika dla wszystkich produktów z katalogu Ketera, dokładnie te cechy należałoby wymienić. Producent za punkt honoru postawił sobie, aby jego meble i akcesoria upraszczały jak najwięcej prozaicznych czynności, a tym samym poprawiały jakość codziennego życia klientów. Kluczowe dla osiągnięcia takiego efektu są m.in. projekty inżynierskie oraz materiały wykorzystywane do produkcji. Obok coraz to lepszych wariacji plastiku czy szczególnie modnego ostatnimi czasy technorattanu, Keter opracowuje również własne, unikalne tworzywa. Bodaj największym osiągnięciem firmy w tej dziedzinie jest kompozyt Duotech. W opinii producenta to prawdziwy przełom. Substancja łączy w sobie niezwykłą trwałość, odporność na czynniki zewnętrzne oraz walory użytkowe. Duotech, wizualnie do złudzenia przypominający naturalne surowce, stosowany jest przede wszystkim w produktach przeznaczonych do ogrodu: domkach, schowkach, meblach itd. “Perłą w koronie” są tutaj domki ogrodowe Oakland, z podwójnymi i jeszcze specjalnie wzmocnionymi ścianami. Podobnie jak inne materiały eksploatowane przez Ketera, kompozyt cechuje się całkowitą niewrażliwością na kaprysy pogody – co oznacza, że w ogóle nie wymaga jakiejkolwiek konserwacji. Kolejnym niezaprzeczalnym atutem Duotechu opracowanego przez naukowców grupy Keter jest prostota utrzymania. Zapomnijcie o żmudnym skrobaniu zaschniętego brudu i przypadkowych uszkodzeniach. Generalnie pielęgnacja sprowadza się do przemycia powierzchni bieżącą wodą (zalecane jest użycie węża ogrodowego albo myjki ciśnieniowej), bez konieczności dodawania silnych środków chemicznych, ewentualnie z dodatkiem łagodnych detergentów. Warto jeszcze wspomnieć, iż nowoczesne tworzywo łatwo poddaje się rozmaitym zabiegom personalizacyjnym. Choćby przemalowanie ścianek na dowolny właściwie kolor, na co pozwala wyjątkowa struktura powierzchni – trzeba tylko pamiętać, aby zastosować farby akrylowe do użytku zewnętrznego. Równie bezproblemowe będzie wywiercenie dziur na haki czy wsporniki półek, a także wycinanie większych czy mniejszych fragmentów. Nie żeby występowały problemy ze złożeniem, gdyż wszystkie modułowe wyroby Ketera są idealnie dopasowane i od razu gotowe do samodzielnego montażu. Sztandarowym przykładem na rozbudowane możliwości dostosowania całości pod indywidualne potrzeby jest samodzielne zrobienie dodatkowego okna, aby wewnątrz zdecydowanie zwiększyć natężenie naturalnego światła.

Skrzynie ogrodowe/balkonowe marki Keter

Keter Plastic, a także Curver, Allibert, Stewart Garden i inne

Jeśli w trakcie zagranicznych wojaży spotkają Państwo przypadkiem domki Oakland, meble ogrodowe Columbia czy szafy Store It Out sprzedawane pod innymi markami… to nie ma się czemu dziwić. Grupa Keter stanowi konglomerat przedsiębiorstw, których produkty służą do szeroko pojmowanego urządzania przestrzeni oraz przechowywania rzeczy wszelakich. Od skrzyń na narzędzia, przez zabawki dla dzieci albo akcesoria dla zwierząt domowych, aż po pojemniki na medyczne sprzęty i odpady. W skład Keter Group wchodzą:

 • Keter Plastic
 • Curver
 • Curver Lifestyle
 • AP Medical
 • Hovac
 • KIS (Keter Italia S.p.A.)
 • Allibert Outdoor Furniture
 • Allibert Space Organizers
 • Jardin
 • Stewart Garden

Pod tymi szyldami Keter zrzesza cenionych producentów z Izraela, Holandii, Wysp Brytyjskich i wielu innych krajów. Wszystko zaczęło się w 1948 roku, od małego zakładu wytwarzającego rozmaite artykuły gospodarstwa domowego w Jafie (dzielnica Tel-Awiwu, niegdyś samodzielne miasto portowe). Na początku lat ‘70 rodzina Sagol wykupiła udziały w firmie od swoich partnerów. I można domniemywać, że był to bardzo opłacalny ruch – w 2016 r. prywatny fundusz BC Partners nabył ok. 80% akcji grupy Keter za bagatela 1,4 miliarda euro.
Wielkie liczby, imponujące wyniki, dynamiczny rozwój
Aktualnie* Keter posiada 23 aktywne fabryki w 11 krajach, zatrudniając ok. 4500 pracowników. Wytwarzane przez nich produkty trafiają do ponad 25 000 sklepów i salonów w ponad 100 krajach, regularnie generując roczną sprzedaż na poziomie miliarda euro. Keter współpracuje ze wszystkimi 250 największymi i najlepszymi dystrybutorami w swojej branży, z niektórymi od grubo ponad ćwierć wieku. Przez lata firma zdobyła również szereg nagród i wyróżnień za swoje osiągnięcia, np. Red Dot Design Awards, Export Award of Israel, Best of Design Awards, Atir Award czy Israel Superbrands.
* dane ze stycznia 2019 r. Żródło: keter.com

 

Domek narzędziowy SCALA 6x5DD - KETER
Domek narzędziowy SCALA 6x5DD – KETER
Skrzynia balkonowa Keter COMFY BOX 270L Brown
Skrzynia balkonowa Keter COMFY BOX 270L Brown
Zestaw ogrodowy CORFU FIESTA II Graphite
Zestaw ogrodowy CORFU FIESTA II Graphite

FocusGarden dumnym partnerem grupy Keter

Koncentracja na potrzebach klienta, nieustanne poszukiwania – a także skuteczne wdrożenia – innowacyjnych i praktycznych dla odbiorcy rozwiązań, wreszcie logistyka łącząca niezbędną elastyczność z nieprzeciętną szybkością. Jak widać powyżej, Keter i FocusGarden kierują się w swoich działaniach dokładnie tymi samymi wartościami. Wobec tego nawiązanie bliskiej współpracy było naturalnym ruchem, wyłącznie kwestią czasu.
Rzecz jasna w sklepie FocusGarden przeważają typowo ogrodowe meble i akcesoria firmy Keter. Krzesła, stoły, leżaki, fotele czy rozbudowane zestawy, domki i szafki, skrzynie, donice, stojaki na narzędzia, kompostowniki, outdoorowe zabawki dla dzieci itd. Zapraszamy do zapoznania się z pełnym asortymentem produktów grupy Keter w wyjątkowo korzystnej ofercie FocusGarden.