Przechowywanie w ogrodzie: praktyczne rozwiązania

Data dodania: 2022-03-31

Aby utrzymać porządek w ogrodzie: pielęgnować grządki warzywne, rabaty kwiatowe, potrzebny jest cały arsenał narzędzi. Oznacza to również, że należy stworzyć odpowiednie miejsce do przechowywania grabi, łopatek, nasion, nawozów i innych artykułów, bez których trudno się obejść, troszcząc się o zieleń. Gdzie można schować wszystkie te narzędzia? Jakie meble pomogą jeszcze lepiej zorganizować ogrodową przestrzeń?

Gdzie schować największe akcesoria ogrodowe?

domek na narzędzia duży

Kosiarka, sprzęt do przycinania drzew i drobnych prac remontowych nie mogą być przechowywane pod gołym niebem – mogłoby to grozić ich uszkodzeniem. Właśnie dlatego należy zorganizować miejsce, w którym będą one chronione przed czynnikami zewnętrznymi. Do przechowywania większych i mniejszych narzędzi ogrodowych przydadzą się:

  • domek narzędziowy
    Takie konstrukcje są zdecydowanie lepszymi schowkami niż mało praktyczne i często szpecące ogród szopy. Domki takie powstają z wytrzymałych tworzyw sztucznych (np. z polipropylenu) oraz z metalu – surowce te mogą imitować naturalne drewno. Tym samym taka konstrukcja będzie doskonale pasowała do ogrodowej aranżacji.
    Domki narzędziowe mają na tyle szerokie drzwi, że wnoszenie do nich nawet większych urządzeń nie stanowi problemu. Ponadto są zwykle wyposażone w niewielkie okna (co zapewnia dopływ światła do ich wnętrza) oraz w kratki wentylacyjne. Sprzęt umieszczony w domku na narzędzia będzie chroniony nie tylko przed czynnikami atmosferycznymi, ale też przed gryzoniami;
  • specjalne szafy
    Niektóre z nich powstają z myślą o tym, aby umożliwiać przechowywanie w garażu, a inne są przeznaczone do wykorzystania pod gołym niebem. Są produkowane z tworzywa sztucznego, tak, aby nie zagrażały im czynniki atmosferyczne. Szafy mają regulowane półki, dzięki czemu można dopasować ich wnętrze do rozmiarów artykułów, które będą w nich przechowywane.
Szafa do przechowywania narzędzi

Praktyczne schowki do ogrodu

W każdym ogrodzie sprawdzi się skrzynia wykonana z wytrzymałych tworzyw sztucznych. Jest to idealne miejsce, aby przechowywać narzędzia, ale też koce, poduszki czy inne tekstylia przeznaczone do mebli ogrodowych. Takie skrzynie są wodoszczelne, nie przepuszczają wilgoci, dlatego ich zawartość jest chroniona przed deszczem i śniegiem.

Ciekawym pomysłem jest też zainwestowanie w schowek, który ma funkcję barku. Taki mebel ma stalowy blat, praktyczną półkę i jest nieocenioną pomocą podczas grillowania, serwowania posiłków czy przygotowywania napojów.

Porządek i dobra organizacja w ogrodzie to podstawa – dlatego należy tak samo zatroszczyć się o skompletowanie arsenału narzędzi, przydatnych tekstyliów, jak o znalezienie dla nich właściwego miejsca.

szafa na narzędzia z tworzywa sztucznego