Praktyczne i stylowe szare meble ogrodowe

Data dodania: 2023-08-24

Ostatnie lata to wzrost zainteresowania estetyczną i praktyczną stroną projektowania przestrzeni ogrodowej. Pojawiają się nowe trendy, a oczywiście jednym z kluczowych kryteriów wyboru jest kolorystyka. Jeżeli szukasz prostego i uniwersalnego wyboru, warto rozważyć szare meble ogrodowe. Pasują do wielu stylów i świetnie wpasują się w każdą aranżację ogrodu. W ostatnim czasie taka kolorystyka staje się coraz bardziej pożądanym wyborem.

Trendy w projektowaniu przestrzeni ogrodowej

Wśród trendów obecnych w projektowaniu ogrodów dominuje ostatnio jedno słowo: bioróżnorodność. Modne ogrody mają w sobie wiele naturalnego uroku, stając się mniej ogrodem w takim znaczeniu, jakie znamy, a bardziej naturalnymi łąkami. Pozwala to swobodnie rozwijać się roślinom, a także licznym zwierzętom, które ubogacają ekosystem. Oczywiście nawet bioróżnorodny ogród wymaga opieki i odpowiednich mebli. Dużą popularność zdobywają też tzw. containers gardens, a więc ogrody oparte na uprawie roślin w pojemnikach – wiadrach, beczkach czy doniczkach.

szare meble ogrodowe Lotus
Meble wypoczynkowe Furrore LOTUS Caffe Dark Grey

Kolor szary wydaje się idealnym wyborem do takiego ogrodu, ponieważ przede wszystkim jest neutralny, a więc łatwo wpasuje się w większość aranżacji. Ponadto szare meble łatwiej czyścić i konserwować. Oczywiście poza bioróżnorodnością i półdzikimi ogrodami niektórzy nadal stawiają na inne rozwiązania. W tym przypadku szare meble będą wręcz idealne – podkreślają nowoczesny charakter danej aranżacji. Kolor ten z całą pewnością wpisuje się w aktualnie panujące trendy. Szarość świetnie sprawdzi się również w przypadku containers gardens, gdzie pojemniki najczęściej są właśnie szare lub brązowe. Co równie istotne, szarość jest neutralna, więc pasuje do różnych stylów aranżacyjnych ogrodów.

Szare meble ogrodowe – wygoda i funkcjonalność

W sklepie internetowym Focus Garden dostępnych jest kilka modeli szarych mebli ogrodowych, które są niezwykle popularne wśród klientów. Jeżeli masz ochotę urządzić drugi salon na świeżym powietrzu, świetny będzie zestaw MONZA + FURRORE ze stolikiem kawowym, fotelem i dużym narożnikiem. Meble wykonane są z aluminium, a w całej konstrukcji jako wykończenie oparć zastosowany jest nylonowy sznur. Ten element nadaje całości unikalnego, futurystycznego charakteru. Nieco mniejszą odmianą takiego zestawu będzie komplet STELLA Caffe Grey z klasyczną kanapą i dwoma fotelami. W nim duży narożnik został zastąpiony mniejszą kanapą, za to zamiast jednego fotela są dwa. Całość ma też bardziej futurystyczny sznyt niż zdecydowanie rustykalny zestaw MONZA + FURRORE.

szare meble ogrodowe_portland
Zestaw wypoczynkowy Focus Garden PORTLAND Grey

A może marzy Ci się obiad w ogrodzie w letni dzień? W takim razie warto przyjrzeć się zestawowi ROMA DINNING z ośmioma krzesłami i dużym stołem. Blat wykonano z wytrzymałego i odpornego na zabrudzenia polidrewna. To duży meble o wymiarach 220 × 100 cm. Dzięki temu przy ogrodowym stole zmieści się cała rodzina i goście, aby wspólnie cieszyć się posiłkiem na świeżym powietrzu. Całości dopełnić może szary leżak MAJORKA, na którym można odpocząć wśród ogrodowej zieleni. Oczywiście wszystkie te produkty wykonane są z najwyższej jakości materiałów, gwarantujących wytrzymałość i odporność na warunki atmosferyczne. Dodatkowo bardzo łatwo je pielęgnować – elementy, na których się siedzi, to miękkie poduszki łatwe w praniu, które zdejmuje się z mebli w razie niepogody i poza sezonem.

Najpopularniejsze style ogrodów – znajdź swojego faworyta!

Skandynawowie już od dawna słyną ze swojego wpływu na design i architekturę. Nic więc dziwnego, że niesłabnącą popularnością cieszą się również ogrody w stylu skandynawskim. Co je wyróżnia? Przede wszystkim prostota. Dominują proste linie i pewien stopień minimalizmu. To również taki ogród, w którym pielęgnacja roślin nie zajmuje zbyt dużo czasu. Dużo tu jasnych i pastelowych barw, bardzo łatwo do tego typu stylu dopasować piękne szare meble. Będą szczególnie dobrze wyglądać w połączeniu z raczej przygaszonymi odcieniami innych kolorów.

szare meble ogrodowe_ronda
Zestaw na taras Focus Garden RONDA 1+1 Dark Grey

Wspomniany wcześniej trend bioróżnorodności świetnie komponuje się także ze stylem rustykalnym, nastawionym na ogólne poczucie przytulności i swobody. Z racji tego, że w ogrodach rustykalnych rezygnuje się z przesadnego pielęgnowania roślin, aby wprowadzić do przestrzeni trochę dzikości, szare meble świetnie nadadzą się do tego typu aranżacji. Nie przyćmimy nimi naturalnych elementów ogrodu, które powinny być priorytetem w tym stylu. Oczywiście szare meble świetnie przyjmie też wspomniany już wyżej styl nowoczesny ze swoim futurystycznym sznytem.

Podsumowanie

Szare meble ogrodowe to propozycja dla tych, którzy nie chcą wybierać między stylem a funkcjonalnością. Bardzo łatwo dopasować je do większości stylów i trendów w ramach aranżacji ogrodów. Ponadto są wytrzymałe, funkcjonalne, łatwe w czyszczeniu i konserwacji. Oczywiście kolor to nie wszystko! Na to, czy dany mebel będzie pasował do danego ogrodu, wpływ będzie mieć też ogólny kształt fotela, leżaka czy stołu. Warto zwrócić uwagę również na ten aspekt, aby wybrać najlepszy zestaw mebli do swojego ogrodu. Szare meble to harmonia pomiędzy stylem a funkcjonalnością!

Może zainteresuję Ciebie również artykuł: Jak urządzić taras? Najpopularniejsze style aranżacyjne