Kinderparty w ogrodzie: jak urządzić urodziny na świeżym powietrzu?

Data dodania: 2022-06-27

Maluchy z niecierpliwością oczekują swoich urodzin. Dlatego jeśli postanowiłeś zorganizować dla małego jubilata kinderparty, postaraj się, aby było to przyjęcie z prawdziwego zdarzenia. Pamiętaj, że dla dzieci o wiele ważniejsza jest zabawa, kolorowe dekoracje i moc atrakcji niż wykwintne menu. Podpowiadamy, co zrobić, aby impreza urodzinowa twojej pociechy była niezapomniana!

1. Przygotuj miejsce do dobrej zabawy

troje dzieci puszczająca bańki na trawie w ogrodzie,
Kinderparty w ogrodzie

Nie licz na to, że goście twojego dziecka będą chcieli spędzić większość przyjęcia przy stole. Ogród to dla maluchów prawdziwy raj – pod warunkiem że jest on odpowiednio wyposażony.

Jeśli nie chcesz, aby najmłodsi choć przez chwile poczuli się znudzeni, pomyśl o zakupie baniek mydlanych, pozwól dzieciom bawić się piłkami, rozłóż tipi. W przypadku przedszkolaków sprawdzą się także różnego rodzaju bujaki, skoczki.

Urodziny twojej pociechy to także dobry pretekst, aby stworzyć w ogrodzie plac zabaw dla dzieci. Warto wybrać łatwy do montażu zestaw atrakcji – mogą składać się na niego huśtawki, zjeżdżalnie, ścianki wspinaczkowe, drabinki. Pomyśl też o piaskownicy z całym mnóstwem foremek, łopatek oraz o domku dla maluchów – będzie on jednym z ulubionych miejsc do zabawy.

2. Pomyśl o tym, gdzie będą jedli mali goście

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przekąski, słodycze, desery zaserwować na stole. Podczas kinderparty szczególnie docenisz meble ogrodowe z technorattanu. Należy spodziewać się, że podczas takiego przyjęcia kilkukrotnie rozleje się sok, ktoś pobrudzi stół czekoladą i bitą śmietaną. Jeśli zainwestowałeś w stół i krzesła z technorattanu, błyskawicznie usuniesz takie zabrudzenia za pomocą mokrej ściereczki.

Alternatywą jest też urządzenie pikniku w ogrodzie. Rozłóż na trawniku koce, poduszki, ułóż przekąski w miseczkach, a sprawisz dzieciom ogromną frajdę.

3. Zadbaj o dekorację ogrodu

Z okazji kinderparty możesz zmienić swój ogród w bajkową krainę. Takie urodzinowe przyjęcie nie obejdzie się bez balonów – wybierz takie w mocnych, wyrazistych kolorach, wyjątkowo duże i z konfetti w środku. Nie zapomnij też o serpentynach, które mogą niedbale zwisać z gałęzi drzew. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie do dekoracji kilku przykuwających wzrok girland. Dzieciom przypadną do gustu takie z frędzlami, z napisami lub z motywami graficznymi z ich ulubionych bajek.

Rodzina przygotowująca jedzenie przy dużym barku ogrodowym na tarasie
Kinderparty w ogrodzie z rodziną

4. Przygotuj się na każdą ewentualność

Organizując przyjęcie pod gołym niebem, musisz liczyć się z tym, że pogoda lubi płatać figle. Podczas kinderparty może spaść deszcz lub słońce w dniu urodzin może być wyjątkowo ostre. Jednak istnieją sposoby na to, aby nie przenosić od razu całej imprezy do domu.

Jeśli twój taras nie jest zadaszony, pomyśl o zakupie parasoli. Wybierz odpowiednio duże modele, aby osłoniły stół i siedzące przy nim dzieci. Parasol ogrodowy warto ustawić także przy piaskownicy i przy kocach piknikowych.

5. Zaplanuj atrakcje i gry na świeżym powietrzu

Dzieci bawiące się na kinderparty na placu zabaw w ogrodzie w czasie
Kinderparty na placu zabaw w ogrodzie

Zadbaj o to, aby zorganizować dzieciom czas. Pomyśl o tym, by zaproponować im udział w konkursach. Warto, aby zwycięzcy rywalizacji otrzymywali małe upominki.

Podczas kinderparty świetnie sprawdzi się piniata, z której wysypią się cukierki. Dzieciom spodobają się też tradycyjne rozrywki dla najmłodszych – ciuciubabka, berek, zabawa w chowanego. Zorganizuj wyścigi, konkurs rzucania do celu. Maluchom może przypaść także do gustu „dyskoteka” na świeżym powietrzu – dlatego przygotuj playlistę z dziecięcymi hitami.

Dzieciom nie trzeba wiele do dobrej zabawy – jednak jeśli zależy ci na tym, aby jubilat na długo zapamiętał swoje przyjęcie, dobrze je zaplanuj.