Kinderparty w ogrodzie: jak urządzić urodziny na świeżym powietrzu?

Data dodania: 2022-06-27

Maluchy z niecierpliwością oczekują swoich urodzin. Dlatego jeśli postanowiłeś zorganizować dla małego jubilata kinderparty, postaraj się, aby było to przyjęcie z prawdziwego zdarzenia. Pamiętaj, że dla dzieci o wiele ważniejsza jest zabawa, kolorowe dekoracje i moc atrakcji niż wykwintne menu. Podpowiadamy, co zrobić, aby impreza urodzinowa twojej pociechy była niezapomniana!

1. Przygotuj miejsce do dobrej zabawy

Dzieci puszczające bańki na łące

Nie licz na to, że goście twojego dziecka będą chcieli spędzić większość przyjęcia przy stole. Ogród to dla maluchów prawdziwy raj – pod warunkiem że jest on odpowiednio wyposażony.

Jeśli nie chcesz, aby najmłodsi choć przez chwile poczuli się znudzeni, pomyśl o zakupie baniek mydlanych, pozwól dzieciom bawić się piłkami, rozłóż tipi. W przypadku przedszkolaków sprawdzą się także różnego rodzaju bujaki, skoczki.

Urodziny twojej pociechy to także dobry pretekst, aby stworzyć w ogrodzie plac zabaw dla dzieci. Warto wybrać łatwy do montażu zestaw atrakcji – mogą składać się na niego huśtawki, zjeżdżalnie, ścianki wspinaczkowe, drabinki. Pomyśl też o piaskownicy z całym mnóstwem foremek, łopatek oraz o domku dla maluchów – będzie on jednym z ulubionych miejsc do zabawy.

2. Pomyśl o tym, gdzie będą jedli mali goście

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przekąski, słodycze, desery zaserwować na stole. Podczas kinderparty szczególnie docenisz meble ogrodowe z technorattanu. Należy spodziewać się, że podczas takiego przyjęcia kilkukrotnie rozleje się sok, ktoś pobrudzi stół czekoladą i bitą śmietaną. Jeśli zainwestowałeś w stół i krzesła z technorattanu, błyskawicznie usuniesz takie zabrudzenia za pomocą mokrej ściereczki.

Alternatywą jest też urządzenie pikniku w ogrodzie. Rozłóż na trawniku koce, poduszki, ułóż przekąski w miseczkach, a sprawisz dzieciom ogromną frajdę.

3. Zadbaj o dekorację ogrodu

Z okazji kinderparty możesz zmienić swój ogród w bajkową krainę. Takie urodzinowe przyjęcie nie obejdzie się bez balonów – wybierz takie w mocnych, wyrazistych kolorach, wyjątkowo duże i z konfetti w środku. Nie zapomnij też o serpentynach, które mogą niedbale zwisać z gałęzi drzew. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie do dekoracji kilku przykuwających wzrok girland. Dzieciom przypadną do gustu takie z frędzlami, z napisami lub z motywami graficznymi z ich ulubionych bajek.

Rodzina przygotowująca jedzenie przy dużym barku ogrodowym

4. Przygotuj się na każdą ewentualność

Organizując przyjęcie pod gołym niebem, musisz liczyć się z tym, że pogoda lubi płatać figle. Podczas kinderparty może spaść deszcz lub słońce w dniu urodzin może być wyjątkowo ostre. Jednak istnieją sposoby na to, aby nie przenosić od razu całej imprezy do domu.

Jeśli twój taras nie jest zadaszony, pomyśl o zakupie parasoli. Wybierz odpowiednio duże modele, aby osłoniły stół i siedzące przy nim dzieci. Parasol ogrodowy warto ustawić także przy piaskownicy i przy kocach piknikowych.

5. Zaplanuj atrakcje i gry na świeżym powietrzu

Dzieci bawiące się na placu zabaw

Zadbaj o to, aby zorganizować dzieciom czas. Pomyśl o tym, by zaproponować im udział w konkursach. Warto, aby zwycięzcy rywalizacji otrzymywali małe upominki.

Podczas kinderparty świetnie sprawdzi się piniata, z której wysypią się cukierki. Dzieciom spodobają się też tradycyjne rozrywki dla najmłodszych – ciuciubabka, berek, zabawa w chowanego. Zorganizuj wyścigi, konkurs rzucania do celu. Maluchom może przypaść także do gustu „dyskoteka” na świeżym powietrzu – dlatego przygotuj playlistę z dziecięcymi hitami.

Dzieciom nie trzeba wiele do dobrej zabawy – jednak jeśli zależy ci na tym, aby jubilat na długo zapamiętał swoje przyjęcie, dobrze je zaplanuj.