Jak urządzić majówkę w ogrodzie? 3 pomysły na niebanalną imprezę!

Data dodania: 2022-04-25

Majówka zbliża się wielkimi krokami, a Ty nie masz jeszcze pomysłu, jak zaskoczyć swoich gości urządzanym przyjęciem? Jeśli nie chcesz, aby majowa impreza był taka sam jak w poprzednich latach, wyjdź poza schemat. Podpowiadamy, jak zaplanować majówkę, aby była niezapomnianym i wyjątkowo oryginalnym przyjęciem!

impreza w ogrodzie

Seans filmów pod gołym niebem

Jeśli przy okazji majówki nie chcesz znowu grillować kiełbasek, możesz zaproponować swoim gościom kino ogrodowe. Zorganizowanie niezapomnianego seansu jest prostsze, niż myślisz!

Aby wyświetlić film, potrzebny będzie Ci projektor. Nie musisz go kupować – są firmy, które zajmują się wypożyczaniem takiego sprzętu. Film możesz wyświetlić na ścianie budynku albo na specjalnym ekranie.

wyjatkowe akcesoria ogrodowe

Zadbaj też o nastrój podczas seansu. Zaplanuj go na godziny wieczorne, przystrój ogród ledowymi girlandami, latarniami czy świeczkami. Natomiast, aby stworzyć miejsce dla widzów, wykorzystaj fotele czy sofy znajdujące się w ogrodzie. Lekkie meble ogrodowe z technorattanu szybko ustawisz w odpowiednim miejscu. Jeśli jednak wieczór będzie ciepły, ułóż na trawniku koce i dużo miękkich poduszek – goście będą zachwyceni Twoim ogrodowym kinem!

Nie zapomnij też od drobnych przekąskach – takich, które będzie można łatwo jeść, oglądając film.

Majówkowy pikniki na trawie

Jeśli chcesz urządzić niezobowiązujące, spontaniczne przyjęcie w gronie przyjaciół, wcale nie musicie siedzieć przy stole. Jeżeli pogoda dopisze, to możecie spędzić czas na trawie.

Postaraj się jednak, aby majówkowy piknik był inny niż wszystkie. Dlatego przygotuj jedzenie, wyciągnij koce i zajmij się dekorowaniem przestrzeni. Jeśli masz moskitierę w formie baldachimu, zawieś ją na drzewie. Pod nią ułóż koce i dużo puszystych poduszek. Na trawniku postaw też donice z kwiatami. Aby postawić kropkę nad „i”, zawieś na niższych gałęziach drzew lub na żywopłocie łańcuch z lampkami.

Tematyczne przyjęcie w ogrodzie

największy wybór mebli ogrodowych na majówkę

Swoich gości zaskoczysz, organizując imprezę w określonym stylu. Zaplanuj przyjęcie nawiązujące np. do lat 70 czy 80.

Znajdź lub pożycz zastawę stołową charakterystyczną dla epoki. Zrezygnuj ze stylowego szkła i filiżanek, na rzecz literatek i szklanek w koszyczku. Podaj dania, które były serwowane na bankietach kilka dekad temu. Całość dopełnij przebojami muzycznymi z tamtego okresu. Jako gospodarz ubierz się w strój nawiązujący do mody PRL-u – poproś też o to swoich gości.

Majówka to wspaniała okazja do spotkania ze znajomymi i urządzenia przyjęcia w ogrodzie – zadbaj o to, aby właśnie Twoja impreza była niezapomniana!