Krzesła i fotele ogrodowe? Jakie siedziska wybrać?

Data dodania: 2022-04-04

Krzesła i fotele ogrodowe – nie zapomnij o nich urządzając swój ogród. Pomyśl o stoliku kawowym, dużym stole, przy którym można spędzać czas w większym gronie, a także o komfortowych siedziskach. Są one niemal obowiązkowym wyposażeniem werandy, tarasu czy ogrodowej strefy relaksu. Dowiedz się, na jakie siedziska warto postawić!

Siedziska do ogrodu – z czego można wybierać?

Odpoczynek pod gołym niebem to czysta przyjemność – zwłaszcza jeśli w ogrodzie znajdują się wygodne krzesła i fotele ogrodowe. Wybór modeli jest ogromny i można zdecydować się np. na:

  • tradycyjne krzesła – takie, które sprawdzą się przy ławie, ogrodowym, jadalnianym stole czy przy stoliku kawowym. W zależności od tego, jak urządzony jest ogród, można postawić na modele, które wyróżnia nowoczesny design lub takie o klasycznej formie. Kompromisem między tymi dwoma stylami będą np. krzesła marki Nardi. Wyróżnia je prosta forma i przemyślany projekt. Mają one wygodne oparcia, a niektóre z nich zostały wyposażone także w zagłówki, płozy i podłokietniki. Wykonuje się je z wytrzymałego tworzywa sztucznego;
krzesła i fotele ogrodowe na drewnianym tarasie
Krzesła i fotele ogrodowe na tarasie
  • komfortowe fotele – dużą popularnością cieszą się meble rattanowe. Do ich produkcji wykorzystywany jest technorattan – tworzywo szczególnie odporne na działanie czynników atmosferycznych. Są wygodne, stylowe i pasują do ogrodu urządzonego w niemal każdym stylu;
  • wiszące fotele – to krzyk mody ostatnich sezonów. Owalne kosze zawieszone na stelażu i kołyszące się nad ziemią to meble, które ceni się zarówno za wygodę, jak i za walory estetyczne. Nie trzeba martwić się także o ich kłopotliwe przechowywanie po sezonie – można je szybko i łatwo zdemontować.

Alternatywą są też małe ławki, które mają schowek pod siedziskiem – takie praktyczne meble znajdują się m.in. w ofercie producenta KETER.

Jak wybrać idealne krzesła i fotele ogrodowe?

Jeśli szukasz krzeseł i foteli do ogrodu, to zwróć uwagę na to:

  • z czego są wykonane – siedziska muszą być odporne na działania wilgoci, promieni UV, opadów atmosferycznych. Tak jak każde inne meble ogrodowe. Technorattan, impregnowane drewno i wysokiej jakości tworzywa sztuczne to materiały, z których powstają solidne krzesła, fotele stojące i wiszące;
  • gdzie będą wykorzystywane – krzesła sprawdzą się zwłaszcza przy stołach jadalnianych, natomiast fotele to obowiązkowe meble w strefie relaksu.

Są bardzo wygodne, stanowią ozdobę i są niezbędne do wypoczynku – zarówno krzesła, jak i komfortowe fotele stanowią dopełnienie aranżacji ogrodu.

krzesła ogrodowe z sofą pośród zieleni
Krzesła ogrodowe z sofą