Meble Nardi – wszystko co musicie wiedzieć o marce i jej produktach

W ostatnich latach na rynku mebli premium w Polsce pojawił się nowy, niezwykle mocny gracz – firma Nardi. Błyskawicznie zdobyła serca wielu odbiorców, którzy po włoskich meblach oczekują czegoś więcej niż atrakcyjnego, niebanalnego wyglądu. Komfort użytkowania komercyjnego, wygoda zasłużonego wypoczynku, łatwość pielęgnacji i przechowywania, a do tego niesłychana odporność na wpływ czynników pogodowych – to atrybuty, które nieodzownie łączą się z tą marką. Nic dziwnego, że sprzedaż mebli Nardi rośnie z roku na rok, a takie modele jak leżaki Alfa, krzesła Net lub Bora, stoły Clip czy rozkładany model Alloro można już śmiało uznać za ostatni krzyk mody.
Zwyżkowy trend dotyczy tak klientów indywidualnych, jak też kanałów HoReCa: hoteli, restauracji, ośrodków rekreacyjnych Spa & Wellness, kawiarni, galerii handlowych i innych obiektów użyteczności publicznej. Bodaj wszystkie wyroby od Nardi (krzesła i stoły outdoorowe, basenowe leżaki, kanapy oraz rozmaite zestawy) otrzymują certyfikat CATAS – jeden z najbardziej cenionych znaków jakości w branży meblarskiej. Zapraszamy do naszego poradnika, który w przystępny sposób przybliży Państwu firmę Nardi oraz oferowane przez nią meble ogrodowe, hotelowe i restauracyjne.

Najważniejsze fakty o firmie Nardi

1990 rok, Chiampo na północy Włoch, malowniczy region u stóp alpejskich szczytów w prowincji Vicenza. Familia Nardi – Giampietro (prezes) wraz z żoną Marią Grazią Mecenero oraz córkami Anną i Florianą (na stanowiskach dyrektorów wykonawczych) zakłada firmę, która w niespełna ćwierć wieku osiągnie czołową pozycję w branży meblarskiej.

Na dowód tych słów wystarczy przytoczyć kilka najważniejszych faktów:

  • firma Nardi i jej krzesła Palma, stoły Clip, leżaki Eden oraz pozostałe produkty trafiły już na 5 kontynentów: od największych rynków takich jak USA, Australia, Chiny czy Ameryka Łacińska, aż po małe, turystyczne raje w rodzaju Grenady, Jamajki, Martyniki, Trynidadu i Tobago etc. W efekcie ok. 70% generowanego przez przedsiębiorstwo obrotu pochodzi z zagranicy (dane z 2018 roku).
  • jeszcze w 2015 r. funkcjonowały 3 zakłady produkcyjne Nardi, tymczasem w ciągu następnych trzech lat moce przerobowe uległy podwojeniu.

Co sprawia, że marka rozwija się w takim tempie, a popularność włoskich mebli do ogrodu i dla sektora HoReCa rośnie wprost lawinowo?

Misja i filozofia firmy Nardi
Innowacje, troska o środowisko, najwyższa jakość bez jakichkolwiek kompromisów i maksymalna kontrola nad wytwarzaniem mebli – właśnie takie podejście do prowadzenia rodzinnego biznesu prezentuje Nardi. Warto wspomnieć, że niemal wszystkie elementy do składania stołów, leżaków czy krzeseł – takie jak śruby, podkładki, uchwyty, a nawet zbiorcze palety do transportu gotowych mebli – również powstają w firmowych fabrykach. A jeśli już występuje konieczność użycia półproduktów od zewnętrznych producentów, to Nardi wybiera tylko najlepsze dostępne materiały: austriackie blaty HPL, Werzalit prosto z Niemiec itd.

Oszałamiający sukces włoskiej firmy meblarskiej nie byłby możliwy bez kompetentnych, oddanych i dobrze traktowanych pracowników – zarówno zatrudnionych na stałe, jak też freelancerów. Zgodnie ze słowami Giampietro Nardiego: Polegamy na ludziach, dla nas cechy osobowościowe i umiejętności interpersonalne są tak samo ważne, jak kompetencje zawodowe. Musimy umiejętnie, odpowiedzialnie kierować naszą firmą i stosować przy tym właściwe techniki zarządzania, ale to ludzie pozostają w centrum naszego zainteresowania. Widać to po rekordowo niskim poziomie rotacji personelu w Nardi, z czego jesteśmy naprawdę dumni.

Meble Nardi – design

Feeling better, co można przełożyć jako “Poczuć się lepiej” – hasło przewodnie Nardi, które wyjątkowo trafnie oddaje cel jaki przyświeca Włochom przy projektowaniu mebli dla hoteli, restauracji czy ogrodów. Bogate kolekcje i katalogi z szerokim asortymentem na wszelkie okazje, jedyne w swoim rodzaju proste, stylowe wzornictwo, uwodzicielskie kształty, mnóstwo eleganckich wariantów kolorystycznych do wyboru, wreszcie cała masa niby drobnych, a w praktyce znacząco poprawiających komfort użytkowania rozwiązań – trudno się dziwić, że zestawy Nardi stanowią wyposażenie tak wielu hoteli, restauracji i innych publicznych lokali.

Accademia di Belle Arti
Aktualnie – stan na październik 2018 – głównym projektantem outdoorowych mebli w firmie Nardi jest Raffaello Galiotto, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Wenecji, wykładowca designu na Uniwersytecie w Ferrarze, zdobywca wielu nagród i wyróżnień. Jego specjalnością od lat pozostają meble, ale na swoim koncie ma również przyrządy kuchenne, akcesoria dla zwierząt czy… produkty z kamienia. Prace i koncepcje Galiotto wyróżniają się kreatywnym podejściem i wyszukiwaniem nowych zastosowań dla zdawałoby się doskonale już znanych materiałów. Ten wyjątkowy sznyt widać również po stołach, krzesłach i pozostałych projektach stworzonych dla Nardi.

Technologiczna charakterystyka mebli Nardi

Podstawowym surowcem stosowanym przez Nardi do produkcji mebli dla hoteli, restauracji, basenów i do ogrodów jest stuprocentowy polipropylen. Żywiczne tworzywo sztuczne o niezwykłych właściwościach, potęgowanych jeszcze przez wykorzystanie filtrów UV i włókien szklanych, co do zasady barwione w masie. Z kolei metalowe konstrukcje niektórych stołów i krzeseł (np. modeli Ninfea Dinner bądź Cube) powstają na bazie czystego, malowanego proszkowo aluminium. Same materiały z górnej półki: niesamowicie wytrzymałe, pozbawione szkodliwych toksyn i przyjazne środowisku w procesie recyklingu. Nie zaszkodzi napomknąć, iż firma Nardi politykę eco-friendly realizuje podczas całego procesu produkcyjnego swoich mebli – choćby poprzez przetworzenie i ponowne wykorzystanie odpadów, dzięki czemu nic się marnuje.

Innowacje z korzyścią dla konsumenta
A jakież to konkrety wynikają z całej tej technicznej gmatwaniny dla końcowego odbiorcy? Otóż znakiem firmowym włoskich mebli Nardi jest ponadprzeciętna trwałość i nadzwyczaj długa żywotność. Kiedy zwykłe, plastikowe wyposażenie outdoorowe czasami już po jednym sezonie nadaje się wyłącznie do wyrzucenia, produkty premium firmy Nardi wciąż wyglądają tak świeżo, jakby właśnie zjechały z taśmy i rzecz jasna zachowują maksimum funkcjonalności, gwarantując komfortowy relaks. Do tego pielęgnacja ogranicza się do rutynowego przetarcia zwilżoną ścierką od czasu do czasu, żadne specjalistyczne środki nie są potrzebne. Jakby tego było mało, meble Nardi wytwarzane są jako profile zamknięte – to zapewnia im wysoce pożądaną elastyczność i wytrzymałość.

Certyfikacja CATAS
Prestiżowy znak jakości, który otrzymują wyłącznie wysokogatunkowe meble, spełniające normy wyśrubowane do maksimum. Istnieją dwa rodzaje tego certyfikatu: jeden dla produktów typowo ogrodowych przeznaczonych dla indywidualnego odbiorcy i drugi dla mebli użytkowanych w przestrzeni publicznej (innymi słowy: w sektorze HoReCa). Tak się akurat składa, że meble Nardi wszystkie zaordynowane przez CATAS testy przechodzą śpiewająco. Trudno o lepszą, nieomal urzędowo potwierdzoną gwarancję topowej jakości.

Meble Nardi – przeznaczenie

Powyższy zestaw cech sprawia, iż outdoorowe meble Nardi znajdują bardzo szeroką gamę zastosowań.

Sektor HoReCa
Nienaganna prezencja, niewrażliwość na pogodę, prostota konserwacji i składowania – to zdecydowanie najmocniejsze argumenty za tym, aby hotel, restaurację, basen bądź ośrodek SPA & Wellness wyposażyć właśnie w meble firmy Nardi. To długoterminowa inwestycja w najwyższą jakość o wysokiej stopie zwrotu, zamiast wymieniać wyposażenie co sezon lepiej zaopatrzyć się w meble na długie lata. Poza tym oferta Nardi, w porównaniu z pozostałymi meblami premium, cechuje się nader konkurencyjnymi cenami.

Domowe meble ogrodowe
Sprawa prosta jak przysłowiowy drut. Skoro Nardi tak świetnie radzi sobie we wszelkiego typu obiektach użyteczności publicznej, to tym bardziej sprawdzi się w zwykłych, domowych warunkach. Meble, które bez najmniejszego uszczerbku znoszą intensywne użytkowanie w sektorze HoReCa, spokojnie wytrzymają również trudy eksploatacji przez osoby prywatne. Czy to w związku z wytwornym garden party, czy to przy rodzinnym grillu, czy to na tarasie, czy też w domu pod dachem.

Zestaw Nardi NET/CUBE 4+1 Antracite
Zestaw Nardi NET/CUBE 4+1 Antracite
Leżak Nardi ALFA Bianco
Leżak Nardi ALFA Bianco
Stół Nardi ALLORO 140 Bianco Tortora
Stół Nardi ALLORO 140 Bianco Tortora

Wyjątkowa oferta mebli Nardi w FocusContract i FocusGarden

Katalogi Nardi co sezon obfitują w fantastyczne propozycje mebli ogrodowych tak dla odbiorców prywatnych, jak też dla prowadzących działalność gospodarczą w branżach hotelarskiej, gastronomicznej itp.

Nasza firma ma zaszczyt współpracować z marką Nardi już od 8 lat, będąc jej oficjalnym partnerem i czołowym dystrybutorem na polskim rynku. Razem zapewniamy naszym wspólnym klientom meble najwyższej jakości, które towarzyszą im w wielu pięknych, niezapomnianych chwilach. Pozytywne opinie zadowolonych użytkowników i systematycznie rosnące zainteresowanie stanowią wymierny dowód na to, że włoskie meble Nardi są absolutnie wyjątkowe.

W ofercie focuscontract.pl dla sektora HoReCa i focusgarden.pl dla klientów indywidualnych znajduje się blisko pół tysiąca mebli outdoorowych firmy Nardi:

  • komplety i zestawy mebli ogrodowych z dodatkami
  • krzesła
  • stoły i stoliki
  • samodzielne podstawy do stołów
  • leżaki
  • poduszki i akcesoria wymienne

Oczywiście wszystkie w nader atrakcyjnych cenach ;).