Restauracyjne patio: jak je praktycznie urządzić?

Data dodania: 2022-03-24

Nie tylko wykwintne menu i atrakcyjne ceny przyciągają gości do restauracji – równie ważny jest jej klimat, na który składa się między innymi aranżacja przestrzeni. Pierwsze promienie wiosennego słońca to idealny moment, aby pomyśleć o urządzeniu nastrojowego patio. Podpowiadamy, co zrobić, aby zachęcało ono restauracyjnych gości i by było praktyczne.

O czym nie można zapomnieć, urządzając patio?

Kawiarniany czy restauracyjny ogródek może działać przez kilka miesięcy w roku – warto wykorzystać ten czas, aby zachęcić gości do odwiedzenia takiego miejsca. W tym celu należy zadbać, aby zostało ono odpowiednio zagospodarowane:

  • pamiętaj o tym, aby patio było wygodne – między stolikami i krzesłami powinny znajdować się odstępy, tak, aby goście mogli swobodnie się poruszać. Meble, z których będą korzystać goście, muszą być też bardzo wygodne – by spędzanie czasu w restauracji było dla nich jak największą przyjemnością,
  • przystosuj ogródek do szerokiego grona osób – jeśli Twoja restauracja to miejsce, które często odwiedzają rodziny z dziećmi, nie zapomnij o umieszczeniu także krzesełek do karmienia dla najmłodszych,
  • pomyśl o podgrzewaczach, poduszkach i kocach – dzięki temu Twoje patio będzie chętnie odwiedzanym miejscem także po sezonie wiosenno-letnim.

Patio restauracyjne – jakie meble są tam niezbędne?

Urządzając patio, postaw na solidne, starannie wykonane wyposażenie – takie, które nie zniszczy się pod wpływem deszczu, wilgoci czy promieniowania słonecznego. Sprawdzą się zwłaszcza stylowe meble technorattanowe. Dobrym pomysłem jest też wybór krzeseł i stołów z wysokiej jakości, wytrzymałych i wzmacnianych tworzyw sztucznych (polipropylenu) lub z aluminium – idealne modele do restauracji znajdują się między innymi w ofercie marki Nardi. Są to:

  • krzesła o nowoczesnej i tradycyjnej formie, w różnych kolorach, o ażurowej powierzchni, z podłokietnikami i bez,
  • długie stoły, przeznaczone dla kilku gości,
  • małe stoliki kawowe.

Materiał, z którego są wykonane, imituje rattan lub drewno, dlatego oprócz tego, że są funkcjonalne, podkreślają też walory estetyczne ogródka.

Nie można też zapomnieć o wyposażaniu służącym do przechowywania najpotrzebniejszych restauracyjnych gadżetów – serwetek, obrusów, środków czystości. Sprawdzi się do tego elegancka skrzynia lub mały barek ogrodowy.

Patio może być wizytówką restauracji. Wystarczy wybrać eleganckie meble, komfortowo zorganizować przestrzeń i nadać jej nieco uroku – wykorzystując np. świece, latarnie, kwiaty doniczkowe czy lampki ledowe.