Letni ogródek restauracyjny: 5 niezbędnych akcesoriów!

Data dodania: 2022-07-29

Chcesz maksymalnie wykorzystać sezon letni i twój ogródek restauracyjny ma przyciągać tłumy? Zależy ci na tym, aby twoi pracownicy mogli szybko i sprawnie wykonywać swoje obowiązki, obsługując klientów na patio? W takim razie, jeśli masz już praktyczne, efektowne meble ogrodowe, pomyśl o inwestycji w akcesoria, które docenią zarówno twoi goście, jak i personel.

1. Parasol ogrodowy – ochrona przed deszczem i słońcem

Ogródek restauracyjny ciepłą letnią porą, niebieskie meble restauracyjne wystawione pod parasolami na tarasie przy restauracji

Goście, którzy odwiedzają twój ogródek latem, szukają zwykle przyjemnego cienia. Aby w czasie jedzenia nie przeszkadzały im promienie słoneczne, pomyśl o inwestycji w dobre parasole ogrodowe.

Powinny one zarówno skutecznie chronić przed rażącym światłem, jak i pasować do aranżacji przestrzeni. Dlatego wybierz parasole z czaszą wykonaną z tkaniny w stonowanym, eleganckim odcieniu. Pamiętaj jednocześnie, że materiał ten powinien chronić przed promieniowaniem UV oraz przed deszczem. Warto, aby parasole były przymocowane do stylowej podstawy – wykonanej np. z granitu.

Natomiast aby ułatwić pracownikom ich obsługę, zainwestuj w modele z mechanizmem obsługiwanym przy pomocy korbki. Takie parasole można błyskawicznie złożyć i rozłożyć.

2. Podgrzewacze na podczerwień, czyli ogródek restauracyjny zachęcający do odwiedzin wczesną wiosną i jesienią

Chłód wcale nie musi odstraszać gości od odwiedzin w twoim ogródku restauracyjnym. Wystarczy, że zadbasz o to, aby znalazły się w nim ogrzewacze na podczerwień.

Takie urządzenia nie przekazują ciepła do powietrza, a ogrzewają bezpośrednio ludzkie ciała czy meble – zdecydowanie wpływa to na komfort termiczny w ogródku przy restauracji. Ponadto nie musisz martwić się, że między stolikami jest zbyt mało miejsca na podgrzewacz. Możesz wybrać model wiszący lub taki, który montuje się do ściany.

3. Ogródek restauracyjny z praktyczny barkiem

Nawet jeśli zainwestowałeś już w meble HoReCa , stoliki kawiarniane, duże stoły jadalniane i wygodne krzesła, pomyśl o „zapleczu” swojego ogródka.

Dobrym pomysłem jest wybranie małych, funkcjonalnych barków. Takie meble sprawdzą się do przechowywania sztućców, szklanek, serwetek lub środków czystości, którymi czyszczone są stoliki. Wybierając taki barek do swojego ogródka, zdecydowanie ułatwiasz pracę swojej załodze, która nie będzie zmuszona za każdym razem – chcąc zmienić obrus czy nakrycie na stoliku – wchodzić do wnętrza lokalu.,

4. Efektowne oświetlenie

Za pomocą światła możesz zbudować w restauracyjnym ogródku wyjątkowy nastrój. Wykorzystaj ten fakt, aby zachęcić klientów do zajęcia stolika właśnie w twoim lokalu.

Pomyśl o zawieszeniu papierowych lampionów i montażu designerskich lamp. Możesz też iść o krok dalej i umieścić lampki na samych stolikach. Mogą to być np. nowoczesne, minimalistyczne lampy w kształcie brył geometrycznych. Jeśli jednak wolisz coś bardziej tradycyjnego, poszukaj stylowych świeczników na długie, eleganckie świeczki.

5. Tekstylia i poduszki

Twój ogródek restauracyjny może wyróżniać się na tle innych dzięki ciekawym dodatkom i akcentom kolorystycznym. Na krzesłach, fotelach czy sofach umieść puszyste poduszki ogrodowe uszyte z tkanin o ciekawych wzorach lub w przykuwających wzrok odcieniach. Nie zapomnij także o obrusach. Takie z materiału w biało-czerwoną kratkę wniosą do ogródka klimat paryskiego bistro. Natomiast białe obrusy podkreślą szyk samego ogródka i lokalu.

Funkcjonalne meble dla gastronomii dla branży HoReCa to nie wszystko. Jeśli chcesz, aby twój ogródek był zjawiskowy oraz wygodnie i praktycznie zaaranżowany, nie możesz zapomnieć o inwestycji w przydatne i ozdobne akcesoria.