Szukasz mebli na balkon? Mamy idealną propozycję.

W powietrzu wyraźnie czuć wiosnę! Czas rozpocząć sezon balkonowy! Urządzenie tej z reguły niewielkiej powierzchni może być sporym wyzwaniem. Jak ją zagospodarować, by była jednocześnie: ładna i funkcjonalna? Najważniejszym elementem balkonowej aranżacji będą oczywiście… meble balkonowe. Mamy dla Was kilka inspirujących pomysłów z technorattanem w roli głównej.

Komfortowe meble balkonowe

Wybierając meble na balkon musimy przede wszystkim wziąć po uwagę wymiary naszej lodżii. Małą przestrzeń łatwo bowiem zagracić nadmiarem sprzętów i ozdób. Do wybranych przez nas mebli i sprzętów powinniśmy mieć swobodny dostęp. Na małych balkonach mieszczą się zazwyczaj komplety składające się ze stolika i dwóch krzeseł, na nieco większych – możemy pokusić się o postawienie narożnika i stolika kawowego. Doskonałym pomysłem na urządzenie balkonów jest również sięgnięcie po meble „2w1”, czyli ławy ze skrzyniami lub skrzynie z funkcją siedziska. Duże balkony tarasowe dają nam decydowanie większe pole manewru – dosłownie i w przenośni. Nieograniczeni jednocyfrową ilością metrów kwadratowych – możemy zagospodarować przestrzeń na świeżym powietrzu wedle własnych potrzeb, wybierając większy komplet mebli wypoczynkowych lub zestaw jadalniany, ze stołem i krzesłami.

Materiał? Ma znaczenie!

Meble balkonowe mogą być wykonane z różnych materiałów: od plastiku, przez drewno, wiklinę i rattan, do technorattanu. Meble plastikowe są tanie i łatwe do utrzymania w czystości (nie wymagają właściwie żadnych zabiegów pielęgnacyjnych, czy konserwujących), ale również nieodporne na zmieniające się warunki atmosferyczne (mogą się odkształcać i blaknąć pod wpływem promieniowania UV oraz tracić elastyczność pod wypływem ujemnych temperatur). Wiklina i rattan wyglądają bardzo stylowo, ale najczęściej przez maksymalnie 1-2 sezony – późnej zaczynają się nieestetycznie starzeć. To materiały bardzo trudne w pielęgnacji i konserwacji, wymagające stosowania specjalistycznych środków oraz chronienia mebli zarówno przed słońcem, jak i deszczem, śniegiem i ujemnymi temperaturami. Zdecydowanie łatwiejszym w pielęgnacji i odporniejszym na warunki atmosferyczne jest drewno, choć i ono najlepiej chronić przed deszczem i śniegiem, sięgając choćby po odpowiednie pokrowce. Drewno można również stosunkowo łatwo odświeżyć – szlifowanie, bejcowanie i lakierowanie sprawią, że meble będą wyglądać jak nowe. Materiałem najmniej wymagającym jest elegancki i uniwersalny technorattan. To wysokiej jakości polietylen, który może doskonale imitować wspomniany wyżej rattan, ale jest pozbawiony jego wad. Meble technorattanowe są bardzo trwałe, odporne na wilgoć (nie straszny im deszcz, czy śnieg) i promieniowanie UV oraz graniczne temperatury. Meble z technorattanu mogą przez cały rok stać na balkonie (odpada nam więc problem chowania lub przykrywania balkonowego wyposażenia na sezon jesienno-zimowy), są ekstremalnie łatwe w czyszczeniu i nie wymagają żadnych zabiegów konserwujących.

Technorattan na balkon

Meble balkonowe z technorattanu mogą mieć charakter wypoczynkowy lub jadalniany. Możemy wybierać spośród kompletów składających się z kilku pasujących do siebie stylistycznie elementów lub bądź samodzielnie skomponować zestaw, który w największym stopniu zaspokoi nasze oczekiwania i potrzeby. Meble technorattanowe mogą mieć różny kształt i kolor, a ich szeroki wybór znajdziemy w ofercie sklepu Focus Garden