Meble balkonowe a wygoda

Data dodania: 2023-03-24

Nie od dziś wiadomo, że podstawą udanego odpoczynku na balkonie są wygodne meble. Należy dobrać je w taki sposób, aby zapewnić estetyczny wygląd obiektu. Zachowując jednocześnie możliwie największy komfortu użytkowania. Wybierając meble balkonowe, nie można zapomnieć również o ich wytrzymałości – powinny one posłużyć minimum kilka lat. Jak znaleźć najlepszy model? Czym się kierować przy zakupie? Dowiedz się, jakie są najważniejsze cechy mebli na balkon.

Na co zwrócić uwagę wybierając meble balkonowe?

Wybierając meble balkonowe i tarasowe, należy pamiętać o szeregu cech, które powinny charakteryzować te produkty. Zanim podejmie się decyzje, pod uwagę należy wziąć wiele czynników. Warto dokładnie ją przemyśleć, aby na pewno być zadowolonym z zakupów i cieszyć się z użytkowania mebli tarasowych przez wiele długich lat.

Zestaw na balkon Keter EVA/LYON 4+1 Graphite

Materiał mebli ogrodowych

Pierwszą cechą mebli tarasowych, o której nie można zapomnieć, jest ich materiał. Nie każdy nadaje się do długotrwałej ekspozycji na warunki atmosferyczne. W tym przypadku wybór jest w dużej mierze zależny od tego, gdzie będą one przechowywane. Jeśli w okresach złej pogody będzie chować się je do bezpiecznego, suchego miejscach, można postawić na meble drewniane, wykonane z technorattanu, czy też wiklinowe. Jeśli jednak meble będą stać na tarasie przez cały sezon, czy też dłużej, należy wybrać wytrzymały materiał. Musi być on przede wszystkim odporny na wilgoć, promienie słoneczne i na zabrudzenia. Wszystkie te warunki spełnia właśnie wytrzymały i niezwykle trwały technorattan.

Więcej o technorattanie przeczytasz w artykule: Czym jest technorattan?

Meble balkonowe a rozmiar

Dobierając meble, należy najpierw zmierzyć swój balkon. Muszą być one takiej wielkości, aby zapewnić komfort użytkowania, przy jednoczesnej możliwości bezpiecznego poruszania się po całej przestrzeni. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na szerokość przejść, która musi być na tyle duża, aby każdy mógł poruszać się między meblami. Na małych balkonach lepiej postawić na kompaktowe obiekty bez stołów, a na dużych można pokusić się o szerokie fotele i spore stoły.

Z artykułu Meble na balkon. Jak zaaranżować małą przestrzeń dowiesz się jakie meble będą odpowiednie na balkony niewielkich rozmiarów.

Styl balkonu i mebli

Meble balkonowe powinny być dopasowane stylem do całego pomieszczenia. Powinny pasować nie tylko do samego balkonu, lecz także do pokoju, z którego wychodzi się na balkon. Dzięki temu będziemy w stanie stworzyć spójną kompozycję, wyglądającą niezwykle estetycznie i schludnie. Balkon powinien być naturalnym, subtelnym przedłużeniem salonu lub innego pomieszczenia, z którego się na niego wychodzi. Meble powinny być dopasowane do wszystkiego, np. do urządzeń postawionych na balkonie.

Ekspozycja i zadaszenie balkonu

Była już mowa o materiale, który jest niezwykle czuły na zmiany pogody i warunki atmosferyczne. Jednak zwracając uwagę na ekspozycję i zadaszenie balkonu, nie myśli się jedynie o materiale, lecz także o ciężkości mebli oraz ich barwie. Jeśli balkon jest narażony na silne wiatry, lepiej postawić na masywne meble, które na pewno nie poderwą się pod wpływem podmuchów. Jeśli natomiast nasz balkon jest zadaszony, można pokusić się o kolorowe modele, które nie wypłowieją przez działające na nie promienie słoneczne.

Meble balkonowe i wygoda użytkowania

Wybierając meble, należy je przetestować. Warto chociaż raz usiąść na fotelu, który chce się mieć na balkonie. Jeśli jednak nie ma takiej możliwości, powinniśmy dokładnie sprawdzić jego specyfikację. Wygodny fotel czy krzesła balkonowe to nie tylko materiał, z którego jest wykonany. Uwagę należy również zwrócić na rozmiar dopasowany do konkretnych użytkowników. Dla osób z szerokimi biodrami polecane są większe modele, pozwalające na przybranie wygodnej pozycji. Podobnie ma się sprawa przy osobach wysokich, dla których niskie fotele mogą być problematyczne. Wyższe krzesła pozwolą rozprostować nogi i zapewnia komfort użytkowania.

Pojedyncze obiekty czy zestawy balkonowe? Co się bardziej opłaca?

Na balkon i taras najlepiej kupić zestawy mebli. Dzięki temu można uzyskać spójny wygląd całej przestrzeni. Takie komplety dopasowane są do siebie stylistycznie oraz rozmiarowo, co sprawia, że dobrze wyglądają podczas użytkowania. Jakie komplety opłaca się wybrać?

Dobry zestaw balkonowy dla kilku osób

Komplet balkonowy Focus Garden Simple 4+1 graphite to ciekawy komplet dla osób mających niezadaszone balkony. Charakteryzuje się odpornością na warunki atmosferyczne, ergonomicznym kształtem, łatwością w czyszczeniu i wytrzymałością. Całość jest wykonana z stali malowanej proszkowo i zapewnia 4 miejsca siedzące na krzesłach dla zaproszonych na balkon gości oraz wygodny stolik kawowy.

Atrakcyjny cenowo zestaw ogrodowy dla rodziny

Zestaw mebli balkonowych Emily Patio Graphite – Keter jest dobrym kompletem dla rodziny. W jego skład wchodzą 2 fotele, wygodna sofa i stół. Każdy z mebli z tego kompletu wykonany jest z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Lekkiego, łatwego w czyszczeniu i odpornego na warunki atmosferyczne.

Komplet wypoczynkowy dla miłośników elegancji

Zestaw wypoczynkowy TRIVENTO DUO Beige to propozycja dla miłośników wygody i elegancji. Jest kompletem wypoczynkowych mebli ogrodowych z technorattanu, składającym się z 2 dużych foteli i małego stolika kawowego z grubym blatem ze szkła hartowanego. To idealna propozycja dla osób chcących wygodnie odpocząć w wyjątkowych warunkach.