Zobacz nasze pomysły na bezpieczne spędzanie czasu w ogrodzie podczas pandemii

Wprowadzenie obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa wpłynęło na wiele dziedzin życia i zmieniło naszą codzienność. Z dnia na dzień przyszło nam zrezygnować z dotychczasowych sposobów spędzania wolnego czasu. Ograniczenie możliwości spotkań i swobodnego przemieszczania się sprawiły, że porzuciliśmy dotychczasowe rozrywki takie jak kino, teatr czy chociażby podróże. Wraz z nadejściem okresu wiosenno-letniego coraz chętniej odpoczywamy na świeżym powietrzu.

Błękit nieba, promienie słońca, wysokie temperatury – z tych wakacyjnych uroków możemy czerpać pełnymi garściami we własnym ogrodzie. Warto zatem już dziś zaplanować wakacje i poszukać kreatywnych pomysłów na aktywne spędzanie czasu wolnego na świeżym powietrzu. Poniżej prezentujemy kilka atrakcyjnych form rozrywki, które pozwolą na pełną regenerację i błogi relaks w zaciszu przydomowego ogrodu.

Grill ze znajomymi

Każdemu, nawet największemu introwertykowi, doskwiera czasem brak kontaktów z rodziną, znajomymi lub współpracownikami. Pandemia to szczególnie ciężki czas dla osób z natury rozrywkowych i towarzyskich. Lato daje szansę na nadrobienie zaległości i urządzenie grilla w kameralnym gronie rodziny i znajomych. Aktualne przepisy pozwalają, aby w spotkaniu prywatnym w domu uczestniczyło 5 osób poza gospodarzem i jego współmieszkańcami. To całkiem spora grupka gości, których należy właściwie przyjąć.

Już samo planowanie imprezy może być świetną zabawą. Pierwszym krokiem jest odpowiednie przygotowanie działki. Wiosną możemy sadzić kwiaty lub zioła, które później będą cieszyć nasze zmysły soczystymi barwami i pięknym zapachem. Jest to także doskonały moment na wybranie odpowiednich mebli ogrodowych. Przed podjęciem ostatecznej decyzji, powinniśmy określić nasze potrzeby i oczekiwania. Przede wszystkim należy wiedzieć jak wiele miejsc siedzących potrzebujemy. Zwykle stosuje się zasadę: liczba domowników + trzy dodatkowe miejsca. Ważny jest także cel i przeznaczenie.

Dla amatorów biesiadowania pod chmurką doskonałym wariantem będzie elegancki zestaw jadalnianych mebli ogrodowych Fiesta/Venecja, dostępny w ofercie sklepu internetowego focusgarden.pl. Składa się on dużego stołu oraz sześciu krzeseł wykonanych z niezwykle trwałego i wodoodpornego technorattanu, który zawsze można uzupełnić dokupując poszczególne elementy. Zestaw jest wygodny, łatwy do przestawienia i dowolnej aranżacji. Mając taką efektowną podstawę możemy spokojnie zająć się dekoracjami, doborem odpowiedniej muzyki i komponowaniem smacznego menu.

Ogrodowa strefa gier

Piękna pogoda zachęca do przenoszenia części zajęć z domu na zewnątrz. Dobrym pomysłem może być zorganizowanie turnieju gier planszowych dla rodziny i znajomych. Nieco bardziej odważni mogą pokusić się nawet o wystawienie telewizora i konsoli do gier video. Im bardziej szalony pomysł, tym więcej frajdy z jego realizacji.

Zamiast tkwić w czterech ścianach, wyjdźmy na taras lub trawnik przed domem. Możemy rozłożyć się na kocu i poduszkach lub zainwestować w porządny zestaw ogrodowych mebli wypoczynkowych. Pierwszy wariant jest przyjazny dla naszej kieszeni i przypomni czasy dzieciństwa. Ma jednak wadę- nie sprawdzi się po deszczu albo wieczorami, kiedy pojawia się rosa, a ziemia jest chłodna. Bardziej uniwersalną i zdecydowanie wygodniejszą opcją będzie zakup komfortowych mebli ogrodowych. Z całą odpowiedzialnością polecamy sofy, fotele oraz stoły z bogatego asortymentu focusgarden.pl. Stylowe i pełne komfortu outdoorowe zestawy wypoczynkowe pozwolą stworzyć odpowiednią przestrzeń dla zdrowej rywalizacji w gronie najbliższych.

Pływanie w ogrodowym basenie

Pluskanie się w basenie to fantastyczna rozrywka zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Posiadanie własnego basenu było niegdyś przywilejem zarezerwowanym wyłącznie dla najbogatszych. Czasy się zmieniły i dziś coraz więcej osób może pozwolić sobie na taką odrobinę luksusu. Jest to szczególnie ważne w dobie pandemii, kiedy możliwość korzystania z punktów SPA, miejskich aquaparków czy pływalni jest znacznie ograniczona.

Przydomowy basen to doskonała alternatywa i miły sposób na aktywne spędzenie czasu wolnego. Wakacyjna aura, wysokie temperatury i ciepła woda sprzyjają także opalaniu. Fanów kąpieli słonecznych zachęcamy do wypróbowania jednego z designerskich i ultra wygodnych leżaków basenowych z linii Alfa, zwolennikom klasycznych form polecamy zaś leżaki z serii Daytona wyposażone w regulowany zagłówek oraz miękkie poduchy. Wspomniane produkty i wiele innych praktycznych mebli basenowych, można znaleźć w esklepie focusgarden.pl.

Imprezy okolicznościowe

Garden party z okazji imienin czy urodzin to zwyczaj, który przyszedł do nas z Zachodu Europy. Zwolennicy tego typu świętowania podkreślają, że organizacja przyjęcia w przydomowym ogrodzie daje więcej przestrzeni, a tym samym możliwości aranżacyjnych. Urządzając imprezy okolicznościowe na świeżym powietrzu nie trzeba się martwić o specjalne dekoracje. Otaczające kwiaty, krzewy i drzewa są ozdoba same w sobie. Jeśli przyjęcie przeciągnie się do samego rana, warto zorganizować źródła światła, a także koce, pod którymi ogrzeją się goście.

Nieformalny charakter i luźna atmosfera pozwalają na poczęstunek w formie bufetu. Potrzebny jest oczywiście duży stół, na którym umieścimy przygotowane potrawy i napoje, a także talerze, kubki, sztućce oraz inne niezbędne dodatki. Nasze oczekiwania zaspokoi z pewnością długi, rozkładany stół Alloro 140 o wymiarach w zakresie 140-210 cm, dostępny w asortymencie sklepu focusgarden.pl. W ofercie mebli ogrodowych znajdziemy także wielofunkcyjne szafki outdoorowe firmy Keter/Kis, w których schowamy zapasową zastawę, ciepłe koce dla zmarzluchów czy dodatkowe serwetki. Dzięki nim nic nas nie zaskoczy, a spotkanie może trwać nieprzerwanie do późnych godzin nocnych.