Szafy na narzędzia – Jakie szafy narzędziowe wybrać?

Utrzymanie porządku w warsztacie, garażu, piwnicy czy domku narzędziowym w ogrodzie nigdy jeszcze nie było takie łatwe. Nowoczesne szafy narzędziowe wykonane z najwyższej jakości tworzyw sztucznych oraz metalowych profili, są niezwykle trwałe i odporne na uszkodzenia oraz działanie czynników atmosferycznych, a staranność ich wykonania sprawia, że każde wnętrze wygląda dzięki nim maksymalnie estetycznie.

Szafy gospodarcze sprawdzają się wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba przechowywania wielu przedmiotów o bardzo różnych gabarytach i rozmaitym przeznaczeniu, które jednak zawsze powinny być pod ręką. Solidne konstrukcje z półkami wytrzymującymi duże obciążenie, wodoodporne i łatwe w utrzymaniu w czystości, stanowią nieodzowne wyposażenie wszelkich pomieszczeń gospodarczych, bez względu na ich przeznaczenie.

Zastanawiając się nad wyborem szafy gospodarczej warto rozważyć zakup klasycznego modelu dwudrzwiowego albo komody. Niższe szafy dysponują wprawdzie mniejszą ilością miejsca, ale ich półki mają większy udźwig. Wszystkie szafy wielofunkcyjne Keter/Kis przeznaczone są do samodzielnego montażu, który nie jest skomplikowany. Potwierdzeniem najwyższej jakości produktów jest certyfikat TÜV SÜD GS.

Szafy narzędziowe warsztatowe

W każdym warsztacie, także przydomowym, ważne jest utrzymanie porządku. Kiedy wszystkie narzędzia leżą na swoich miejscach, praca idzie szybciej, bo nie ma problemu ze znalezieniem niezbędnych przedmiotów. Jeśli prowadzimy działalność gospodarczą i przyjmujmy w naszym warsztacie klientów, nienaganny porządek oraz wzorcowa aranżacja przestrzeni są najlepszym dowodem na to, że jesteśmy osobą zorganizowaną, rzetelną i wiarygodną. Nie chodzi o to, żeby warsztat był miejscem klinicznie czystym – to mogłoby wzbudzać podejrzenie, że mało angażujemy się w pracę, ale o to, żeby było widoczne nasze panowanie nad dużą liczbą narzędzi i urządzeń.

Narzędziowe szafy warsztatowe są niezwykle funkcjonalne dzięki zastosowaniu regulowanych półek, których rozstaw można dopasować w zależności od przechowywanej zawartości, oraz dużemu ich udźwigowi. Regulowane nóżki pozwalają na osiągnięcie maksymalnej stabilności, a odporna na uszkodzenia konstrukcja szaf wytrzymuje nawet w najtrudniejszych warunkach.

Szafy gospodarcze do altany narzędziowej w ogrodzie

W domku narzędziowym w ogrodzie albo na działce przechowujemy nie tylko narzędzia ogrodnicze, ale także zabawki, meble, koce i poduszki, grill i podpałkę, a także skrzynki, doniczki i nasiona. W sezonie wiosenno-letnim wszystkie te przedmioty są często oraz intensywnie użytkowane. Ważne jest, abyśmy mieli do nich dobry dostęp oraz żeby system przechowywania w szafie gospodarczej, która jest najlepszym rozwiązaniem, kiedy zależy nam na utrzymaniu porządku, był maksymalnie dostosowany do naszych potrzeb.

Nowoczesne szafy gospodarcze do altan narzędziowych mają regulowane półki, dzięki czemu możliwe jest przechowywanie przedmiotów wielkogabarytowych, a tworzywa sztuczne, z których są wykonane stanowią doskonałą ochronę prze wszelkimi niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi oraz promieniowaniem UV. To ważne, ponieważ domki narzędziowe często mają ażurową konstrukcję, co sprawia, że dostaje się do ich deszcz albo śnieg. Jeśli nasz stan ogrodowego posiadania chroniony jest dodatkowo przez szafę, nie ma ryzyka zamoknięcia, spleśnienia czy zgnicia.

Szafy garażowe

Pojemna szafa garażowa to często jedyne miejsce w domu, w którym przechowuje się narzędzia, chemikalia, akcesoria samochodowe, rowerowe czy nawet narciarskie. Jej specyficzne usytuowanie wymaga, aby szafa do garażu była zamykana, bo każdy wypadający z niej przedmiot grozi np. uszkodzeniem samochodu. Dlatego właśnie podwójne drzwiczki z uchwytami przystosowane są do zamykania na kłódkę i mają metalowe zawiasy gwarantujące ich długoletnie bezproblemowe użytkowanie. Szafa garażowa metalowa to doskonałe miejsce do przechowywania opon letnich i zimowych, zapasowego akumulatora czy części rowerowych. Zamknięte pod kłódką, są maksymalnie chronione nie tylko przed złodziejem, ale także niekorzystnymi warunkami zewnętrznymi.

Zwracającym uwagę rozwiązaniem jest szafka na pojemniki lub worki do codziennej segregacji odpadów. Pomaga ona wyeliminować z pomieszczenia nieestetyczne kosze na śmieci. To wytrzymała konstrukcja z tworzywa sztucznego, które aż w 80% pochodzi z recyklingu.

Półki w szafach garażowych, ale także szafach narzędziowych, ogrodowych i wszelkiego rodzaju szafach gospodarczych można nie tylko konfigurować na dowolnej wysokości, ale także składać o 90 stopni bez konieczności ich demontowania. To bardzo ułatwia reorganizację przestrzeni użytkowej w szafie w czasie rzeczywistym. Swobodne manewrowanie półkami sprawia, że równie wygodnie przechowuje się rzeczy bezpośrednio na nich, jak w pudłach i pojemnikach, które chowamy do szaf. Zróżnicowany, przemyślany układ wewnętrzny oraz ciekawe rozwiązania w zakresie systemów przechowywania sprawiają, że szafy narzędziowe, warsztatowe, garażowe i ogrodowe są idealnym wyposażeniem schowków, a także domków ogrodowych.