Sprawdź zestawy mebli ogrodowych z serii Corfu

Wysokiej jakości meble ogrodowe to gwarancja wygody. Eleganckie fotele i stół mogą bez problemu przekształcić zwykły taras w ekskluzywną strefę wypoczynkową, wyglądającą jak z włoskich pocztówek. Wystarczy dodać kilka miękkich poduszek, żeby kąt w ogrodzie czy patio zamieniły się w „letni pokój gościnny”, z którego z przyjemnością będą korzystać wszyscy domownicy. Pytanie tylko, jakie meble najlepiej spiszą się na zewnątrz?

Na co zwrócić uwagę, wybierając meble ogrodowe?

Oczywiście najważniejszy jest wygląd i to zapewne on będzie decydującym czynnikiem podczas podejmowania decyzji. Ale oprócz atrakcyjnego projektu, warto zwrócić uwagę na kilka innych cech:

  • Przede wszystkim warto zastanowić się, jakie funkcje ma pełnić kącik wypoczynkowy na świeżym powietrzu. Czy ma być eleganckim salonem z fotelami i stolikiem kawowym, służącym wyłącznie wypoczynkowi i spotkaniom ze znajomymi, czy też chcemy, żeby zastępował także jadalnię? W obu tych przypadkach warto zwrócić uwagę na różne komplety mebli ogrodowych. W tym drugim przypadku sprawdzą się bardziej uniwersalne zestawy, jak na przykład komplet Fiesta. Ten zestaw składa się z dwóch foteli i sofy, ale również wysokiego, praktycznego stołu, który z powodzeniem zastąpi stół jadalniany.
  • Postaw na meble z kompletami poduszek wysokiej jakości! Podczas ciepłych letnich miesięcy zestaw z pewnością będzie nawet nie tyle używany, ile po prostu eksploatowany. Dlatego siedzenia muszą być komfortowe, a wyściełające je poduszki – wytrzymałe i łatwe w czyszczeniu. Jeśli tylko istnieje taka możliwość, warto przetestować komplet przed zakupem.
  • Wspomnieliśmy o tym, żeby wybierać poduszki łatwe w czyszczeniu. Ale to nie jedyny element, którego pielęgnacja powinna być jak najmniej skomplikowana. Jak sama nazwa wskazuje, meble na zewnątrz, nawet te kupowane z myślą o balkonie, będą narażone na działanie warunków atmosferycznych, a także różnego rodzaju zabrudzenia. Dlatego powinny być wykonane z odpornych materiałów, które nie zblakną i nie zaczną niszczeć po jednym sezonie.
  • Przemyśl wybór kolorystyki. Obecnie w modzie są mocne kolory, ale jest z nimi jeden problem. Szybko się nudzą. Z doświadczenia wiemy, że najlepiej wybierać neutralne, uniwersalne barwy, które bez problemu można ożywić różnego rodzaju dodatkami, takimi jak poduszki w folkowe wzory czy modne światełka cottonballs.
  • W przypadku mebli użytkowanych sezonowo nie można zapomnieć też o kwestii ich przechowywania. Najlepsze będą rozwiązania łatwe w przenoszeniu i zabezpieczeniu na zimę. W tym przypadku warto przyjrzeć się meblom wykonanym z tworzyw sztucznych. Nowoczesne materiały są bardzo odporne, a dzięki zastosowaniu różnych technik formowania tworzywa wyglądają naprawdę elegancko.
  • Na koniec – postaw na wysoką jakość. Najlepiej potraktować zakup kompletu jako inwestycję.

Co powinien zawierać idealny zestaw mebli wypoczynkowych?

Pierwsza odpowiedź nasuwająca się na myśl to oczywiście – fotele! Ewentualnie sofa. W końcu zestaw ma służyć do relaksu i błogiego nic nierobienia. Ale tutaj właśnie wracamy do pierwszego punktu opisanego w poprzedniej części tekstu – do czego ma służyć zestaw? Jeśli faktycznie głównie do relaksu, dobrym rozwiązaniem może być elegancki narożnik z niewielkim stolikiem kawowym. Jeśli jednak chcemy też użytkować go podczas letnich imprez czy rodzinnych posiłków – konieczny będzie stół i być może dodatkowe krzesła.

Jak widać, odpowiedź na pytanie, „co powinno wchodzić w skład kompletu idealnego?” jest bardzo indywidualna. Dla jednego najlepszym rozwiązaniem będzie kanapka typu „love sit” i mały stolik, dla drugiego – rodzinny zestaw niczym z jadalni.

Zestawy Corfu – meble ogrodowe na miarę Twoich potrzeb

W Focus Garden doskonale wiemy, jak różni są nasi klienci i jak różne są ich potrzeby, dlatego w naszej ofercie przygotowaliśmy szeroki wybór mebli ogrodowych Corfu, które fantastycznie łączą przemyślany projekt z komfortem użytkowania oraz oczywiście najwyższej jakości wykonaniem.

Wśród naszych propozycji znajdziesz zarówno zestawy – kawowe oraz jadalniane – jak i pojedyncze meble, idealne na balkon czy niewielki ganek. Wszystkie meble wykonano z wytrzymałego polipropylenu, nowoczesnego tworzywa sztucznego, które ze względu na swoje właściwości jest odporne na uszkodzenia mechaniczne, niekorzystne warunki atmosferyczne i promieniowanie UV.

Zastosowanie polipropylenu sprawia również, że meble są lekkie i łatwe w pielęgnacji. Wygodę zapewniają użytkownikom poduszki z praktycznym pokrowcem na zamek błyskawiczny. Dodatkowo do zestawu można dokupić kolorowe poduszki typu „jasiek”, których szeroki wybór znajdziesz na naszej stronie.

Który zestaw wybrać?

Jednym z najbardziej uniwersalnych zestawów w naszej ofercie jest zestaw Corfu Fiesta, w którego skład wchodzą dwa fotele, dwie dwuosobowe sofy oraz duży stół. Taka liczba elementów pozwala na bardzo swobodną aranżację – w całości zestaw świetnie spisze się w trakcie rodzinnej imprezy, a każdy mebel z osobna można wykorzystać na balkonie, na patio, a nawet w trakcie letniego coctail party.

Zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz zestaw mebli ogrodowych dopasowany do Twoich potrzeb!