Poznaj szklarnię ogrodową z regałami

Szklarnia ogrodowa zwana także tunelem ogrodowym to szansa na samodzielną uprawę warzyw, owoców i ziół pozbawionych szkodliwych substancji chemicznych. To także możliwość przynajmniej częściowego uniezależnienia się od zakupów w sklepach czy na bazarach, co w czasach pandemii wydaje się szczególnie kuszące. Poza argumentami zdrowotnymi – wszystko, co urośnie w przydomowej szklarni jest zdrowe, bo nie jest „pędzone”; rzadsze zakupy to mniejsze ryzyko zakażenia – nie mniej istotny jest argument związany z satysfakcją z samodzielnie wyhodowanych zieloności, także kwiatów, jeśli tylko mamy rękę do ich hodowli.

Przydomowa szklarnia na małą posesję

Przydomowa szklarnia wykonana z przezroczystej, warstwowej folii PE 140g/m2 z wtopioną siatką PP, odporna na warunki pogodowe oraz promieniowanie UV, przepuszcza optymalną do uprawy sadzonek warzyw, owoców, ziół czy kwiatów ilość naturalnego światła. Niewielkie rozmiary szklarni ogrodowej z regałami (wysokość 200cm, szerokość 140 cm, głębokość 73 cm albo140cm) sprawiają, że nie musisz dysponować dużym ogrodem czy działką, żeby skorzystać z jej dobrodziejstwa. Zmieści się ona w dowolnie wybranym miejscu nawet małej posesji, dając możliwość hodowli sadzonek na własne potrzeby. Jest stabilna, lekka, łatwa w montażu i w utrzymaniu w czystości. Stabilność gwarantuje fartuch ziemny do obsypania glebą, który dodatkowo chroni przed podwiewaniem.

Stabilny i łatwo dostępny tunel dla wielu gatunków sadzonek

Małe, ale solidne szklarnie ogrodowe wyposażone w półki, idealnie nadają się do hodowli wielu gatunków sadzonek obok siebie. To konstrukcje na metalowym  stelażu z półkami, na których można umiejscowić doniczki albo skrzynki, bez obaw o złożenie się konstrukcji albo załamanie półek. Dobra przydomowa szklarnia jest łatwo dostępna. Szklarnia ogrodowa z regałami, podobnie jak inne modele szklarni Focus Garden, wyposażona jest w szerokie wejście w postaci drzwi zasuwanych na zamek błyskawiczny. Moskitiera gwarantuje, że do środka nie dostaną się żadne szkodliwe dla roślin owady. Małe tunele foliowe pełniące funkcję przydomowych szklarni można bez problemów przestawiać z miejsca na miejsce, bo mają lekką i łatwą w montażu konstrukcję. Trzeba jedynie pamiętać, żeby za każdym razem umocować szklarnię do podłoża za pomocą fartucha ziemnego. Na zimę tunel można zdemontować, a jego przechowywanie, ze względu na niewielkie rozmiary, nie będzie nastręczało żadnych trudności.

Walory ekologiczne

Popularność małych przydomowych szklarni z regałami związana jest także, obok wymienionych wyżej powodów, z wzrastającą świadomością ekologiczną społeczeństwa. Niewielkie wymiary ogrodowych szklarni sprawiają, że bez problemu znajdują one zastosowanie w małych miejskich ogródkach, także tych usytuowanych przy parterowych mieszkaniach w budynkach wielorodzinnych. Dwa kolory szklarni ogrodowych z regałami (biały i zielony) umożliwiają zminimalizowanie ich widoczności lub wyeksponowanie – w zależności od własnych upodobań estetycznych albo warunków stawianych np. przez zarządcę budynku wielorodzinnego. Zatem nawet w najbardziej, wydawałoby się, niesprzyjających warunkach miejskich możemy pozwolić sobie na stworzenie enklawy hodowli roślin jadalnych bądź ozdobnych, pozbawionych na każdym etapie wzrostu i rozwoju szkodliwych nawozów sztucznych.

Decydując się na zakup szklarni ogrodowej z regałami warto pamiętać, że na stronie Focus Garden znaleźć można instrukcję montażu w formacie PDF, co znacznie ułatwi szybkie i prawidłowe złożenie konstrukcji. Przydomowe tunele foliowe to jedne z najczęściej kupowanych towarów w sklepie internetowym Focus Garden. Niska cena, wysoka jakość oraz łatwość obsługi sprawiają, że nawet początkujący amatorzy hodowli sadzonek szklarniowych poradzą sobie zarówno ze złożeniem tunelu, jak i utrzymaniem roślin w najlepszym możliwym stanie.