Szafa gospodarcza? Sprawdź jeśli potrzebujesz więcej miejsca w garażu.

Data dodania: 2021-09-22

Szafa gospodarcza to niezawodny sposób na organizację przestrzeni w garażu czy schowku. Pomaga utrzymać porządek i ułatwia przechowywanie różnego rodzaju przedmiotów w odpowiednich warunkach. Poznaj zalety szafy na narzędzia i dowiedz się, jakie ma zastosowania.

Szafa gospodarcza, czyli sposób na organizację przestrzeni

W każdym domu jest pomieszczenie, które służy do przechowywania różnego rodzaju przedmiotów, które nie są już potrzebne, używane są sporadycznie lub z różnych względów nie składuje się ich w części użytkowej mieszkania. Zwykle graciarnią jest garaż, piwnica, strych lub kotłownia, a w blokach w tym celu wykorzystuje się balkon lub taras. Duża ilość przedmiotów sprawia, że panuje bałagan i chaos.
Sposobem na praktyczną organizację przestrzeni i utrzymanie porządku w garażu czy innym schowku są funkcjonalne szafy narzędziowe. Umożliwiają bezpieczne przechowywanie różnych przedmiotów w jednym miejscu i zapewnia do nich łatwy dostęp.

zestaw szaf gospodarczych
Zestaw szaf gospodarczych KETER/KIS PLANET SET

Szafa gospodarcza – zalety

Szafy do garażu i regały na narzędzia powstały z myślą o przechowywaniu różnego typu rzeczy w trudnych warunkach. Produkowane są z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, które jest trwałe, odporne na skrajne temperatury, wilgoć, promieniowanie UV i nie ulega korozji. Szafy mogą być wykorzystywane wewnątrz, np. w pomieszczeniach nieogrzewanych o dużej wilgotności powietrza (piwnice), ale także na zewnątrz, np. na tarasie, w domkach ogrodowych. Przy tym zachowują ładny kolor przez długie lata.

Materiał, z którego wykonane są szafy wielofunkcyjne jest lekki, przez co meble łatwo przestawiać. 

Co więcej, specjalna budowa uchwytów pozwala na zamknięcie szafy na kłódkę, a więc zabezpieczenie zawartości przed kradzieżą. Ponadto meble łatwo utrzymać w czystości i nie wymagają czasochłonnej konserwacji tak jak regały drewniane lub metalowe.

Warto dodać, że szafy garażowe z tworzywa sztucznego imponują estetycznym wyglądem i starannym wykonaniem. Wiele regałów posiada bowiem surowe wykończenie, które nie zawsze prezentuje się estetycznie. Szafy dostępne są w wielu różnych kolorach, wzorach i stylach-nowoczesne, klasyczne, minimalistyczne. Dzięki temu nawet garaż czy piwnica mogą być urządzone gustownie i nie muszą przypominać zaniedbanej graciarni.

Szafka garażowa Keter/Kis PLANET BASE CABINET

Szafy wielofunkcyjne – zastosowanie

Szafy garażowe wyróżniają się wszechstronnymi możliwościami zastosowania. Mogą być wykorzystane w: garażu, magazynie, pralni, piwnicy, spiżarni, kotłowni, strychu, ale również jako dodatkowe miejsce do przechowywania na balkonie, tarasie lub w domku ogrodniczym.

Praktyczne szafy narzędziowe można wykorzystać na różne sposoby. W zależności od wielkości i pojemności mogą służyć do przechowywania:

 • narzędzi ogrodniczych-sekatory, rękawice, łopaty, grabie, szczotki, siekiery, doniczki
 • narzędzi do majsterkowania-młotki, śrubokręty, elektronarzędzia
 • akcesoriów do pielęgnacji samochodu
 • zabawek dziecięcych, w tym także ogrodowych
 • ozdób świątecznych i okolicznościowych
 • dokumentów
 • ubrań i obuwia
 • materiałów budowlanych – farby, pędzle, kleje
 • sprzętu sportowego
 • sprzętu wędkarskiego
 • przetworów w słoikach
 • nieużywanych sprzętów domowych
 • akcesoriów do sprzątania-wiadra, mopy, szczotki
 • chemii gospodarczej.

W uniwersalnych szafach garażowych możemy przechowywać o wiele więcej, możliwości są właściwie nieograniczone. Ponadto specjalna konstrukcja mebli umożliwia wykorzystanie regału do segregacji odpadów.

szafa gospodarcza
Szafa garażowa Keter/Kis PLANET TALL CABINET

Jaką szafę gospodarczą wybrać?

Wybierając szafę wielofunkcyjną, warto wziąć pod uwagę kilka kwestii. Przede wszystkim kluczowa jest wielkość mebla. Niska szafa zmieści się w każdym pomieszczeniu, a dodatkowo górną część można wykorzystać jako blat roboczy. Jeżeli jednak planujemy przechowywać przedmioty duże i długie, najlepiej wybrać dwudrzwiowy mebel o dużej pojemności.

Przed zakupem warto także sprawdzić maksymalne obciążenie półek w szafie. Niektóre modele mebli wytrzymują ciężar nawet 25 kg. Przechowywanie przedmiotów cennych wymaga zastosowania szafy, którą można zamknąć przy pomocy kłódki.

Szafy garażowe – wybierz najlepszą ofertę

W sklepie Focus Garden dostępna jest szeroka gama szaf garażowych Keter / Kis w atrakcyjnych cenach. Meble pomogą w elegancki i niedrogi zmienić przestrzeń do przechowywania. Dostępne są w wielu konstrukcjach i wymiarach z różnym wyposażeniem (półki, haczyki). Wnętrze szafy może być podzielone na pół-jedna strona jest przeznaczona na regulowane na kilku poziomach półki, a druga to miejsce na duże przedmioty. Wszystkie szafy można przystosować według indywidualnych potrzeb.

Szafy ogrodowe Keter/Kis wyróżniają się także estetyką wykonania, nowoczesnym wzornictwem i kolorystyką, przez co pasują idealnie do każdej przestrzeni zarówno wewnętrznej, jak i zewnętrznej. Ponadto są łatwe w montażu i można je ze sobą zestawiać, łączyć, tworząc własne aranżacje. Szafy Keter / Kis przydadzą się w każdym domu i mieszkaniu.