Pomagamy wybrać dużą skrzynię ogrodową

Przyszła wiosna? Czas rozpocząć sezon działkowy! Bez względu na to czy jesteśmy właścicielami ogrodu, czy do dyspozycji mamy wyłącznie taras lub balkon – możemy zagospodarować naszą przestrzeń na świeżym powietrzu w taki sposób, by była maksymalnie przyjemna i funkcjonalna. Od czego zacząć? Od porządków! Skrzynie ogrodowe to rozwiązanie cieszące się rosnącą popularnością. Dzięki szerokiemu wyborowi produktów w tej kategorii – bez trudu znajdziemy skrzynię idealnie dopasowaną do naszych potrzeb i oczekiwań, która optymalnie wpisze się w przestrzeń, którą możemy na nią przeznaczyć. Jaka skrzynia ogrodowa będzie odpowiednia dla Ciebie? Podpowiadamy.

Dlaczego skrzynia ogrodowa to dobry pomysł?

Skrzynie ogrodowe to rozwiązanie ekonomiczne i maksymalnie łatwe do wprowadzenia i zastosowania. W przeciwieństwie do domków ogrodowych, nie wymagające od nas żadnych dodatkowych nakładów finansowych czy nakładów pracy. Skrzynia do ogrodu, po zakupie i złożeniu (opcjonalnie, jeśli skrzynie przychodzą w częściach, do samodzielnego montażu), wymaga jedynie ustawienia jej w docelowym miejscu. W przypadku skrzyń, które mają stać bezpośrednio na gruncie, należy zadbać jedynie o wybranie płaskiego fragmentu ogrodu, który umożliwi odpowiednie wypoziomowanie skrzyni.

Skrzynie ogrodowe – do czego służą?

Utrzymanie ładu w ogrodzie, na tarasie lub balkonie, wymaga zorganizowania odpowiedniego miejsca do przechowywania m.in. narzędzi ogrodniczych, ale również różnego rodzaju akcesoriów i dodatków, które użytkujemy na świeżym powietrzu.

W zależności od gabarytów skrzyni – możemy w niej przechować:

  • mniejsze i większe narzędzia i urządzenia użytkowane podczas prac w ogrodzie – w dużych skrzyniach zmieszczą się grabie i łopata, w mniejszych m.in. sekatory, nożyce czy rękawiczki;
  • ziemię i akcesoria do pielęgnacji roślin;
  • poduszki do mebli ogrodowych (chroniąc je tym samym przed zawilgoceniem czy zabrudzeniem przez ptaki i zwierzęta, na czas gdy nie są użytkowane);
  • koce i inne akcesoria, z których korzystamy podczas wypoczynku w ogrodzie, na tarasie lub balkonie;
  • zabawki ogrodowe, m.in. piłki, zestawy do badmintona, wiaderka i foremki do piasku itp.;
  • akcesoria do basenu ogrodowego oraz zabawki do wody;
  • akcesoria do grilla.

Rodzaje skrzyń ogrodowych – jak wybrać?

Skrzynie ogrodowe dostępne są w różnych rozmiarach, pojemnościach i kształtach oraz kolorach. Wybrane skrzynie mają również dodatkowe funkcjonalności i walory użytkowe. Czym kierować się dobierając poszczególne parametry skrzyni do ogrodu, na taras lub balkon?

Rozmiary i kształt skrzyni do ogrodu

Rozmiary i kształt to podstawowe parametry skrzyni do ogrodu. Wybierając skrzynię o konkretnych wymiarach postawmy na taką, która idealnie wpisze się w miejsce, które na nią przeznaczyliśmy. Jeśli skrzynia ma stanąć na balkonie lub tarasie zadbajmy o to, by mieć pełen dostęp do jej zawartości. Równocześnie skrzynia nie powinna zaburzać ciągów komunikacyjnych czy utrudniać korzystania z innych urządzeń i sprzętów. Większość skrzyń ma kształt prostopadłościanu (z dwoma krótszymi i dwoma dłuższymi bokami), ale w naszej ofercie znajdą Państwo również skrzynie owalne, które można z powodzeniem postawić nawet na niewielkich balkonach.

Pojemność skrzyni ogrodowej

To parametr, który zdecyduje o tym co i ile tak naprawdę zmieści się w skrzyni. Możemy wybrać niewielkie skrzynie na balkon lub do ogrodu, o pojemności od kilkudziesięciu do nawet kilkuset litrów. W tych mniejszych zmieścimy drobne akcesoria, poduszki i koce, a w większych będziemy mogli dodatkowo przechowywać m.in. narzędzia ogrodnicze. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in. skrzynie o pojemnościach: 93l, 140l, 170l, 270l, 390l, 455l i 850l.

Masz więcej miejsca na tarasie lub w ogrodzie? Duża, solidna skrzynia ogrodowa Keter pomieści naprawdę sporo! Największe produkty w tej kategorii mają nawet 2 tysiące litrów pojemności i zostały wyposażone zarówno w klapę (umożliwiająca otwieranie skrzyni od góry), jak i drzwiczki (umożliwiające otwieranie skrzyni od frontu, w sposób charakterystyczny dla domków narzędziowych). Taką przestrzeń można zagospodarować również jako schowek na kosze na śmieci i kubły do sortowania odpadów.

Kolor skrzyni do ogrodu

Skrzynie ogrodowe i skrzynie balkonowe dostępne są w klasycznych, typowo ogrodowych kolorach: od beżu, przez ziemiste brązy i modne szarości, po uniwersalną czerń. Wybierając skrzynię w konkretnym kolorze, możemy dopasować ją do dowolnych elementów architektury ogrodowej,  wykończenia domu (np. koloru tynku) lub kolorystyki mebli ogrodowych, balkonowych lub tarasowych.

Dodatkowe funkcje skrzyń

Wybrane skrzynie dostępne są z dodatkowymi funkcjami, które docenią przede wszystkim właściciele mniejszych tarasów i balkonów. Skrzynia na balkon z siedziskiem będzie równocześnie pełniła rolę schowka i miejsca do siedzenia. Większa skrzynia ogrodowa do siedzenia sprawdzi się na tarasie lub w dowolnym zakątku ogrodu. Warto również przeanalizować miejsce ustawienia skrzyni pod kątem narażenia jej na opady atmosferyczne – skrzynia ogrodowa wodoszczelna sprawdzi się również w miejscach nieosłoniętych od deszczu i wiatru, a my będziemy mogli bezpiecznie przechować w jej wnętrzu wszystkie narzędzia i akcesoria.