Modułowe meble ogrodowe – gdzie sprawdzi się zestaw modułowy?

Data dodania: 2022-07-05

Praktyczne, a zarazem efektowne urządzenie ogrodu to wielka sztuka. Dlatego, jeśli właśnie szukasz pomysłu na urządzenie tarasu, w którym mógłbyś jednocześnie odpoczywać i przyjmować gości – pomyśl o funkcjonalnych modułowych meblach ogrodowych. Dowiedz się, czym wyróżniają się takie kanapy, narożniki i dlaczego mogą sprawdzić się także w twoim ogrodzie!

Modułowe meble ogrodowe – na czym polega ich specyfika?

Możesz dopasować je do każdego tarasu, ogrodu, są lekkie i bardzo praktyczne – właśnie dzięki temu meble modułowe stają się coraz popularniejsze. Na pierwszy rzut oka wyglądają one jak tradycyjne meble wypoczynkowe. Jednak ich wygląd i układ można błyskawicznie zmienić – jest to możliwe, gdyż składają się one z mobilnych części.

Jeśli od narożnika modułowego odłączysz jeden z modułów, zyskasz osobny podnóżek lub wygodny fotel. Wybierając zestaw mebli modułowych, możesz go zmieniać go tak, aby odpowiadał twoim potrzebom. W zależności od tego, jak ustawisz moduły, w twoim ogrodzie pojawi się sofa z zestawem foteli i podnóżkiem lub wygodny narożnik.

Zestaw mebli modułowych w przestronnym ogrodzie

Duży ogród to duże wyzwanie, jeśli chodzi o jego aranżację. Meble modułowe pozwolą ci funkcjonalnie zaaranżować taką przestrzeń. Moduły możesz ustawić w ten sposób, aby stworzyć długą sofę idealną do wypoczynku dla kilku osób. W jednej chwili możesz zmienić ją też w narożnik – docenisz tę możliwość zwłaszcza podczas organizacji spotkań z przyjaciółmi. Taki mebel doskonale sprawdza się przy stoliku kawowym, dlatego jest alternatywą dla foteli. Jednak w ogrodach o sporym metrażu możesz pozwolić sobie również na odłączenie wszystkich modułów, dzięki czemu będziesz mógł ugościć zaproszonych gości na wygodnych fotelach i sofie.

modułowe meble ogrodowe z zielonymi poduszkami ustawione na dużym tarasie
Modułowe meble ogrodowe Nardi

Jeżeli zamierzasz wykorzystywać zestaw mebli ogrodowych pod gołym niebem, pamiętaj, aby wybrać szczególnie wytrzymałe wyposażenie. Dobrym wyborem będzie zwłaszcza takie, które zostało wykonane z technorattanu, gdyż taki materiał:
• wytrzymuje duże obciążenia;
• jest odporny na wilgoć, wodę, promieniowanie słoneczne. Z tych względów meble technorattanowe wyróżnia długa żywotność;
• ma niepowtarzalny urok – technorattan to plecionka do złudzenia przypominająca naturalny rattan. Dzięki temu wykonane z niego meble są zarówno praktyczne, jak i zdobią ogród.

Mały taras i modułowe meble ogrodowe – czy to możliwe?

Jeśli jesteś właścicielem niewielkiego tarasu, małego ogródka, nie musisz rezygnować z modułowych mebli ogrodowych. Mogą one okazać się ponadto znacznie lepszym wyborem niż tradycyjna sofa czy fotele.

metalowe, modułowe meble ogrodowe ustawione na dywanie na tarasie
Modułowe meble ogrodowe Focus Garden

Możesz wybrać zestaw mebli modułowych składający się tylko z sofy i podnóżka. Ma on niewielkie rozmiary, a stawiając na niego, zyskujesz bardzo funkcjonalne wyposażenie. Tym samym nie musisz wybierać, czy na twoim małym tarasie znajdzie się kanapa, czy fotele – meble modułowe to opcja 2w1.

Gdzie jeszcze sprawdzą się modułowe meble ogrodowe?

Meble te nie muszą po sezonie trafić do garażu. Możesz je przenieść na werandę, na której lubisz spędzać czas także późną jesienią. Ponadto warto przemyśleć, czy jeden z modułów nie przyda ci się w domu. Dodatkowy fotel może okazać się na wagę złota, jeśli zorganizujesz większe przyjęcie. Natomiast wygodny podnóżek jest wręcz stworzony do tego, aby ustawić go w salonie tuż przy sofie.

Meble modułowe dają wiele możliwości. To narożnik, sofa, podnóżki i fotele w jedyny. Między innymi dlatego jest to wybór na długie lata – nawet jeśli w przyszłości zmienisz aranżację ogrodu, do dopasujesz te meble do nowo urządzonej przestrzeni.