Kanapa ogrodowa. Funkcjonalna, trwała i wygodna: wybieramy najlepszą!

Data dodania: 2022-05-26

Wypoczynek pod gołym niebem w otoczeniu zieleni będzie jeszcze przyjemniejszy, jeśli znajdziesz odpowiednią kanapę ogrodową. Możesz wybierać z całego mnóstwa modeli, które różnią się od siebie wykończeniem, ale także funkcjonalnością. Dowiedz się, w jaką sofę do ogrodu warto zainwestować, aby zapewniała ona jak największy komfort i była przystosowana do warunków panujących na zewnątrz!

Kanapa ogrodowa – gdzie się sprawdzi?

Kanapa ogrodowa z wygodnymi fotelami i stolikiem
Meble technorattanowe TRIVENTO DINING 3 Stone Grey

Wygodna kanapa ogrodowa to jeden z ważniejszych mebli, które tworzą ogrodową strefę wypoczynku. W zależności od tego, na jaki mebel postawisz, sprawdzi się on:

 • na mniejszym lub większym tarasie – możesz wybrać małą, dwuosobową sofę, która nie zajmuje wiele miejsca. Jednak jeśli twój taras ma większy metraż, warto pomyśleć o dużym, kilkuosobowym narożniku,
 • na werandzie i w ogrodzie zimowym – w tych miejscach kanapa ogrodowa może być używana niemal przez cały rok,
 • w ogrodowej strefie jadalnianej – zestaw składający się z narożnika i foteli może zastąpić komplet krzeseł,
 • kawiarniany ogródek – kanapa ogrodowa idealnie pasuje do małych stolików, które znajdują się w kawiarniach,
 • w pomieszczeniach – sofy projektowane z myślą o ogrodach dobrze sprawdzają się i prezentują także we wnętrzach. Można je wykorzystać podczas aranżacji domowego salonu, lokalu gastronomicznego, a nawet pokoju hotelowego.

Staranne wykonanie i solidna konstrukcja

ławka ogrodowa z wygodnymi poduszkami i stolikiem na drewnianym tarasie
Wygodna ławka ogrodowa ze stolikiem

Zakup sofy ogrodowej powinien być inwestycją na długie lata. Warto, aby taki mebel przez wiele sezonów wyróżniał się nienagannym wyglądem oraz idealnym stanem technicznym. Dlatego zainwestuj w narożnik lub kanapę z wytrzymałych, odpornych na niszczenie materiałów.

Pod gołym niebem sprawdzi się kanapa ogrodowa:

 • z technorattanu

To tworzywo sztuczne imituje naturalną, rattanową plecionkę. Jednak jego zaletą jest także wytrzymałość. Sofa czy narożniki z technorattanu to dobry wybór na zewnątrz ze względu na odporność tego materiału na czynniki atmosferyczne. Takie meble nie będą niszczyć się pod wpływem kontaktu z wodą, wilgocią, promieniowaniem UV. Nie zaszkodzą im także zmienne temperatury.

Technorattan to także tworzywo łatwe do utrzymania w czystości. Z takiej sofy bez trudu usuniesz plamy od napojów, jedzenia czy zabrudzenia od ptasich odchodów;

 • oparta na solidnej, stalowej konstrukcji

Takie meble są przystosowane do większych obciążeń. Ponadto zastosowanie stali sprawia, że konstrukcja kanapy jest sztywna i wytrzymała.

Kanapa ogrodowa idealna do wypoczynku

siedząca rodzina bawiąca się na tarasie z dziećmi, kanapa ogrodowa ze stolikiem
Kapana ogrodowa w zestawie ze stolikiem

Siedząc lub leżąc na kanapie ogrodowej, będziesz czytać książki, relaksować się przy ulubionej muzyce i spędzać długie letnie wieczory. Dlatego zwróć uwagę na detale, które zaważają na tym, że mebel ten jest wygodny. Należą do nich:

 • miękkie poduchy na oparciach i siedziskach – tekstylia to nie tylko akcenty dekoracyjne. Puszyste poduchy zdecydowanie podnoszą komfort korzystania z kanapy. Warto, aby znajdowały się one w poszewkach – dzięki temu będzie można łatwo utrzymać je w czystości;
 • odpowiednio wysokie oparcia;
 • dodatkowe podnóżki – sofy i narożniki ogrodowe są dostępne w kompletach z pufami. Takie pufy mogą stanowić moduł kanapy i mieć także funkcję podnóżka.

Funkcjonalna konstrukcja i praktyczne rozwiązania

Kanapy i narożniki ogrodowe zachwycają także swoją funkcjonalnością. Pomysłowo zaprojektowane modele:

 • mają praktyczny baldachim – jest on przymocowany do oparcia, dlatego stanowi doskonałą osłonę siedziska. Baldachim chroni przed rażącym słońcem i zapewnia przyjemny cień;
 • składają się z modułów z oparciami – dzięki temu kształt mebla można dopasować do przestrzeni danego tarasu, werandy oraz zmieniać go w zależności od własnych potrzeb;
 • mają specjalne „przedłużenie” – część siedziska celowo nie jest pokryta poduszkami – pełni ona funkcję małego stolika, na którym możesz położyć książkę, okulary przeciwsłoneczne czy przekąski.

Niezależnie od tego, czy wybierasz duży narożnik, czy małą, dwuosobową sofę, przyjrzy się temu, z czego wykonany jest mebel i czy będzie dla ciebie dostatecznie wygodny. Zwróć też uwagę na praktyczne detale, która decydują o funkcjonalności sofy.