Całoroczny basen ogrodowy: czy warto w niego zainwestować?

Data dodania: 2022-06-22

Jeśli chcesz, aby basen ogrodowy posłużył ci przez długie lata, był wygodny w obsłudze i nadawał się także do pływania i nurkowania, nie oszczędzaj podczas jego zakupu. Tym, którzy mają szczególnie duże oczekiwania, przypadnie do gustu całoroczny basen ogrodowy. Dlaczego jego zakup to tak dobra inwestycja? Na czym polega fenomen?

Całoroczny basen ogrodowy – z czego jest zbudowany?

popma filtr do basenu ogrodowego

Baseny ogrodowe zwykle kojarzą się z plastikowymi, niezbyt solidnymi zbiornikami. Odpowiedzią na potrzeby tych, którzy potrzebują akwenu z prawdziwego zdarzenia, są modele całoroczne.

Tym, co wyróżnia je na tle innych basenów, jest ich konstrukcja. Aby były one solidne i mogły być rozstawione przez cały rok pod gołym niebem, wyposaża się je w wytrzymały stelaż. Jest on wykonany ze stali, która jest odporna na cały szereg czynników atmosferycznych – nie szkodzi jej ani deszcz, ani promieniowanie słoneczne.

Niecka całorocznego basenu ogrodowego jest również wykonana z odpowiednio przygotowanego metalu. Pokrywa ją gruba warstwa folii PCV. Dzięki temu korzystanie z basenu jest przyjemniejsze.

Za to, aby woda w całorocznym akwenie była czysta, odpowiada zamontowany w nim mechanizm filtrujący . Baseny te są dość głębokie, dlatego mocuje się przy nich również drabinki, które ułatwiają wchodzenie i wychodzenie z akwenu.

Dlaczego całoroczny basen ogrodowy to dobry wybór?

Jeśli marzysz o tym, aby latem móc ochłodzić się zimnej wodzie, posiedzieć w basenie z lemoniadą w ręce, możesz wybrać model dmuchany lub rozporowy. Jednak jeżeli jesteś wymagającym użytkownikiem, wybierz model na stelażu – będzie on na tyle duży, że będziesz mógł  w nim też pływać i nurkować. Ponadto całoroczny basen ogrodowy wyróżnia bezkonkurencyjna jakość w stosunku do dmuchanych, plastikowych odpowiedników.

Brak konieczności składania basenu

Większość właścicieli basenów, kiedy zbliża się koniec lata, martwi się składaniem ogrodowego akwenu i spuszczaniem wody. Jeśli nie chcesz być w takiej sytuacji, do swojego ogrodu wybierz basen całoroczny na stelażu.

Jest on odporny na deszcz, wilgoć promieniowanie UV, dlatego może znajdować się pod gołym niebem o każdej porze roku. Po zakończeniu sezonu nie trzeba też spuszczać z niego wody. Dzięki temu będzie on również cięższy, a tym samym bardziej stabilny.

Basen całoroczny składasz raz – nie musisz tej czynności powtarzać co roku. Tym samym oszczędzasz czas, a twój akwen zawsze jest niemal prawie gotowy do tego, abyś mógł z niego skorzystać.

Kąpiele nawet jesienią i wiosną

drabina do basenu ogrodowego

Bywa, że basen ogrodowy jest składany już pod koniec sierpnia czy na początku września. Jednak nawet pod koniec lata i na początku jesieni zdarzają się bardzo ciepłe dni. Jeśli zainwestujesz w całoroczny basen ogrodowy, nie przegapisz żadnej okazji, aby zażyć orzeźwiającej kąpieli. Nie będziesz musiał podejmować decyzji co do tego, aby zakończyć sezon basenowy – u ciebie będzie mógł on trwać cały rok.

Wytrzymałość

Tym, co wyróżnia baseny całoroczne, jest ich wytrzymałość. Baseny dmuchane to wybór najwyżej na kilka sezonów. Ponadto ich pompowanie jest bardzo uciążliwe.

To samo dotyczy modeli rozporowych. Tworzywa sztuczne, z których są one wykonane, mają tendencję do tego, aby przecierać się, pękać. Dlatego czasem okazuje się, że ich zakup był wyrzuceniem pieniędzy w błoto.

Całoroczne baseny ogrodowe to inwestycja na długie lata. Kosztują nieco więcej, ale poniesiony wydatek rekompensuje ich wytrzymałość, funkcjonalność i wygoda korzystania z nich. W takim basenie będziesz mógł pływać, nurkować i świetnie bawić się w każdy cieplejszy dzień.