Skrzynie ogrodowe: praktyczne rozwiązanie, czy zbędny gadżet?

Data dodania: 2022-05-11

Jeśli jesteś właścicielem ogródka, hodujesz kwiaty, dbasz o trawnik oraz uprawiasz warzywa i owoce? Na pewno więc zdążyłeś zgromadzić cały arsenał narzędzi. Ponadto, jeśli często wypoczywasz przed domem, na pewno chciałbyś zawsze mieć pod ręką wygodną poduszkę czy ciepły koc. To właśnie z myślą o takim przeznaczeniu powstały skrzynie ogrodowe.

Skrzynia ogrodowa – hit czy kit?

Mogłoby się wydawać, że wszystkie ogrodowe akcesoria – służące do pielęgnacji roślin, do dekoracji czy do wypoczynku – można przechowywać w garażu czy w domku narzędziowym. Funkcjonalna skrzynia to gadżet, który zostanie bardzo szybko doceniony. Stanie się tak, gdyż:

  • skrzynia ogrodowa pozwoli Ci trzymać najpotrzebniejsze artykuły po ręką. Nie będziesz musiał ich szukać w domu, w pomieszczeniu gospodarczym czy w skrytce na narzędzia,
  • to dobry sposób na przechowywanie dziecięcych zabawek – piłek, gadżetów do zbaw w piaskownicy czy w basenie,
  • w skrzyni zmieści się także komplet poduszek na krzesła ogrodowe, lampki ledowe, którymi ozdobisz strefę wypoczynku, świeczki, koce i inne dekoracje,
  • taki praktyczny pojemnik może szybko znaleźć się na drugim końcu ogrodu. Skrzynie nie są zwykle zbyt ciężkie, a niektóre mają poręczne uchwyty, dzięki czemu przeniesiesz je w dowolne miejsce,
  • skrzynia ogrodowa ma wszechstronne zastosowanie – takie pojemniki powstają z myślą o tym, aby wykorzystywać je pod gołym niebem. Dlatego sprawdzą się też na balkonie, werandzie, tarasie, a nawet na restauracyjnym patio. Oprócz tego nic nie stoi na przeszkodzie, aby stanowiły mebel do przechowania także w domu.

Jak wybrać właściwą skrzynię ogrodową?

Szukając najlepszego modelu do swojego ogrodu, oszacuj potrzebną pojemność. Skrzynie ogrodowe występują w wielu wariantach, jeśli chodzi o ich wymiary – można znaleźć kompaktowe oraz znacznie większe schowki. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na:

  • to, z czego została wykonana dana skrzynia – w ogrodzie i pod gołym niebem sprawdzą się modele wykonane z solidnych tworzyw sztucznych. Takie schowki są wodoodporne, nie szkodzą im zmienne warunki atmosferyczne, a także promieniowanie UV,
  • ich wygląd – to, jak prezentuje się skrzynia, ma wpływ na estetykę aranżacji ogrodu. Warto wybrać taki model, który jest wykonany z tworzywa sztucznego imitującego naturalne drewno.

Aby zwiększyć funkcjonalność skrzyni, można dobrać do niej kolorowe, efektowne poduszki – w ten sposób stanie się ona komfortowym siedziskiem. W ogrodzie schowków nigdy za wiele. Dlatego, jeśli nawet masz przestronny garaż i nie brakuje Ci miejsca na narzędzia, wybierz praktyczną skrzynię ogrodową.

skrzynie ogrodowe sklep