Domki narzędziowe – jakie tworzywo będzie najlepsze?

Data dodania: 2022-02-01

W ostatnim czasie domki narzędziowe zyskują coraz większą popularność. Nic dziwnego, ponieważ to świetny wybór dla każdego, kto dba o przydomowy ogród lub działkę. Można do nich schować najpotrzebniejsze urządzenia, na które brakuje miejsca. Zdecydowanie magazynowanie sprzętu ułatwia domek na narzędzia ogrodowe, który jest prosty w montażu. Co więcej, domki ogrodowe plastikowe nie wymagają żadnych pozwoleń budowlanych.

Domki narzędziowe na działkę – jak wybrać?

Domki działkowe mogą spełniać wiele funkcji. Służą nie tylko do przechowywania podręcznych sprzętów. Możesz w nich umieścić skuter, elektryczną hulajnogę lub rower. Większość posiada kłódkę więc nie ma obawy przed kradzieżą. Przed wyborem, zastanów się, czego od niego oczekujesz. Domki narzędziowe do ogrodu to szeroka kategoria produktów, dlatego wcześniej należy określić swoje wymagania, aby wybór był prostszy.

domek narzędziowy w ogrodzie
Domek ogrodowy MANOR 4x6s – KETER

Domki do ogrodu mogą być wykonane z drewna, ocynkowanej blachy lub tworzywa sztucznego. Część osób wybiera drewniane szopy ogrodowe, ale wymagają one regularnej pielęgnacji. Naturalne materiały muszą być co roku impregnowane, w innym przypadku tracą swój połysk i gniją od ciągłej wilgoci. Z kolei blaszany składzik ogrodowy dobrze znosi negatywne działanie deszczu i nadmiernego promieniowania słonecznego, ale nie wszystkim ogrodnikom może odpowiadać jego wygląd.

Najlepszą opcję z wymienionych stanowi domek narzędziowy wykonany z tworzywa sztucznego. Jest ono odporne na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych oraz nie wymaga nadmiernej pielęgnacji. Wystarczy dwa razy w roku umyć domek myjką z wodą pod ciśnieniem, aby utrzymać je w czystości. Nowoczesne domki narzędziowe są wy z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, którym jest polipropylen. Materiał doskonale imituje naturalne materiały takie jak drewno. Dzięki tej właściwości domki Keter to nie tylko miejsce do składowania narzędzi, ale i estetyczne ozdoby każdego ogrodu.

Co więcej, domki ogrodowe z tworzywa cechują się niezwykłą wytrzymałością i stabilnością. W drzwiach znajduje się miejsce na kłódkę, a konstrukcja jest tak przygotowana, aby nie dostały się do nich gryzonie. Domki ogrodowe mają wbudowane okna, które doświetlają pomieszczenie oraz wywietrzniki zapewniające stały przepływ powietrza.

Plastikowe domki ogrodowe marki Keter

Do mniejszego ogrodu przyda się mały domek narzędziowy. Zmieszczą się w nim podręczne sprzęty, takie jak grabie, motyka, rękawice, a nawet kosiarka. Tego typu domek ogrodowy narzędziowy nie zajmie dużo miejsca, a będzie pomieszczeniem, gdzie można przechować wiele rzeczy, zarówno latem, jak i zimą.

Domek ogrodowy Manor

Jeśli szukasz idealnego schowka do swojego ogrodu, warto zainteresować się modelem, jakim jest domek ogrodowy Manor od firmy Keter. To niewielkiej wielkości domek narzędziowy 4 × 3. Idealnie nadaje się do przechowywania narzędzi ogrodowych, zabawek, mniejszego grilla czy innych potrzebnych akcesoriów ogrodowych. Prezentowany domek ogrodowy na narzędzia w całości został wykonany z tworzywa sztucznego. Jest ono odporne na promieniowanie słoneczne, niskie temperatury i deszcze.

domki narzędziowe do ogrodu
Domek ogrodowy marki Keter

Domek narzędziowy Darwin

Jeśli szukasz nieco większego składziku, domek ogrodowy 4 × 6 powinien spełnić Twoje wymagania. Szczególnie poleca się model Darwin od firmy Keter. To nowoczesny domek ogrodowy, który wygląda jak prawdziwa drewniana szopka. Tworzywo sztuczne idealnie imituje naturalne deski, dzięki czemu składzik będzie nie tylko funkcjonalnym pomieszczeniem, ale i ozdobą ogrodu. Domek z tworzywa ma mnóstwo zalet. Został wykonany z zaawansowanego technologicznie kompozytu Evotech, który nie blaknie pod wpływem promieni słonecznych. Tworzywo sztuczne jest tak wytrzymałe, że nawet po dekadzie użytkowania nadal będzie wyglądać jak nowe.

Co więcej, domek narzędziowy ogrodowy ma dwuspadowy dach, dzięki czemu obciążenia rozkładają się równomiernie, a mocowania są niezwykle stabilne i wytrzymałe. Prezentowany model występuje również w nieco większej wersji o wymiarach 6 × 6. To duży domek ogrodowy, który świetnie sprawdzi się na działce lub w ogrodzie. Bez problemu pomieści kosiarkę, grilla, elektryczną hulajnogę, a nawet złożony zestaw wypoczynkowy. 

Domek ogrodowy to dodatkowa powierzchnia przechowywania

Domek narzędziowy to niezwykle ważna przestrzeń w każdym ogrodzie. Obecnie składziki wykonane są z tworzyw sztucznych, dzięki czemu pięknie wyglądają i nie wymagają skomplikowanej pielęgnacji. Warto wybrać wytrzymały plastikowy domek ogrodowy od firmy Keter. To gwarancja długoletniej funkcjonalności i nieskazitelnego wyglądu.

Domki ogrodowe szczególnie sprawdzą się w okresie zimowym. W tym czasie można z powodzeniem schować w nich narzędzia i akcesoria ogrodowe, nie narażając ich na szkodliwe działanie deszczu, czy mrozu. Domki narzędziowe odpowiedniej wielkości zmieszczą też meble ogrodowe, które nie są używane zimą i skutecznie ochronią je przed działaniem czynników atmosferycznych i brudem. Dodatkowo domki świetnie sprawdzą się w roli dodatkowej powierzchni magazynowej. Taką przestrzeń często aranżujemy w garażu, ponieważ brakuje nam dedykowanego miejsca na składowanie narzędzi i akcesoriów. Dzięki zaaranżowaniu dodatkowej przestrzeni do składowania potrzebnych przedmiotów, w garażu uzyskamy miejsce na komfortowe parkowanie samochodu.

Przeczytaj również artykuł: Domek ogrodowy – na co zwracać uwagę przy wyborze?