Kącik kawowy czy jadalniany? Jak praktycznie urządzić mały taras?

Może znajdować się przed domem lub być częścią mieszkania – taras zawsze jednak można zaaranżować tak, aby stał się oazą spokoju i miejscem wypoczynku domowników. Nawet jeśli nie ma on imponującego metrażu, warto go pomysłowo i funkcjonalnie urządzić. Niech stanie się on zakątkiem, w którym z przyjemnością wypijesz kawę, oddasz się lekturze i w którym zjesz posiłek pod gołym niebem.

meble jadalniane na taras

Idealne meble na mały taras, czyli jakie?

Mały taras to nie problem, ale wyzwanie. Można zagospodarować go tak, że stanie się miejscem, w którym spędzanie czasu będzie prawdziwą przyjemnością.

Wybierając meble na niewielki taras, zwróć uwagę na:

  • ich projekt – w przypadku mniejszego metrażu sprawdzą się zwłaszcza ergonomiczne modele krzeseł i stołów. Warto postawić także na składane meble,
  • funkcjonalność wyposażenia – warto zainwestować w meble 2w1, czyli pełniące różne funkcje,
  • kolorystykę – pamiętaj, że ciemne odcienie przytłaczają przestrzeń. Dlatego postaraj się wybierać meble w jasnej tonacji kolorystycznej.

Urządzając mniejszy taras, nie przesadzaj też z dodatkami i ozdobami. Jeśli będzie ich zbyt dużo, będzie panowała na nim chaos.

Jak urządzić strefę relaksu na mały balkonie?

funkcjonalne stoliki kawowe

Jeżeli marzysz o tym, aby na tarasie powstało miejsce, gdzie możesz napić się kawy czy poczytać książkę, zainwestuj w wygodny fotel. Postaw np. na model wiszący – takie meble mają nowoczesną stylistykę i są niezwykle wygodne.

Natomiast jeśli jesteś fanem stylu boho, wybierz fotel z technorattanu. Do takiego mebla dopasuj kompaktowy stolik. Wystarczy Ci taki, na którym zmieści się filiżanka kawy. Ciekawym pomysłem jest też wybór fotela, który ma wysuwany podnóżek – nie zajmuje on wiele miejsca i szybko zamienia się w komfortową leżankę.

Jeżeli taras ma być miejscem, gdzie można też wygodnie zjeść posiłek, zainwestuj w meble jadalniane – krzesła i nieco większy stolik. Można też zdecydować się na skrzynie – jeśli położysz na nich puszyste poduchy, staną się one komfortowymi siedziskami. Zyskasz wtedy jednocześnie mebel do przechowywania tarasowych akcesoriów – koców czy świeczek. Natomiast ci, którzy są właścicielami mikroskopijnych tarasów, mogą wybrać krzesła składane.

Co jeszcze powinno znaleźć się na małym tarasie?

Mimo tego, że na małej przestrzeni nie powinno znaleźć się zbyt wiele dekoracji, nie rezygnuj z zieleni i kwiatów. Aranżacje dopełnij kolorowymi kocami przerzuconymi przez oparcia foteli, poduszkami, większymi świecami.

Taras – nawet ten najmniejszy – daje duże możliwości aranżacyjne. Dlatego dobierz praktyczne meble, dodatki, fotele, stolik i krzesła oraz ciesz się relaksem we własnej oazie spokoju!