Fotel wiszący do ogrodu: jak wybrać najlepszy model?

Data dodania: 2022-08-08

Nie ma nic bardziej relaksującego niż spokojne bujanie się w wiszącym fotelu, w cieniu drzew. Jeśli nie chcesz, aby dłużej omijała cię ta przyjemność, wybierz mebel, który jest zawieszony na specjalnym stelażu, stylowy hamak lub bardzo wygodną huśtawkę. Oto, z jakich bujanych mebli ogrodowych możesz wybierać!

Na co zwrócić uwagę, wybierając wiszący fotel wiszący do ogrodu?

Przyjemne, spokojne kołysanie lubią nie tylko dzieci, ale też dorośli. Jeśli chciałbyś w ten sposób odprężać się we własnym ogrodzie, wybierz fotel bujany. Będziesz mógł na nim wypoczywać, ale także czytać książkę czy pić kawę.

Jeśli chcesz znaleźć model, który spełni twoje oczekiwania, to zwróć uwagę na to:

  • styl w jakim urządzony jest twój ogród. Fotele wiszące powstają z różnych tworzyw, mają prostą lub bardziej finezyjną formę i są dostępne w wielu odcieniach;
  • ile osób będzie korzystało z tego mebla – możesz postawić na model, na którym może kołysać się jedna lub dwie osoby jednocześnie;
  • z czego wykonany jest fotel – jeśli chcesz długo cieszyć się wybranym modelem, to zadbaj o to, aby wybrać taki wyprodukowany z wytrzymałych tworzyw, odpornych na czynniki atmosferyczne;
  • czy są do niego dołączone poduszki – dzięki nim wypoczynek będzie jeszcze przyjemniejszy.
Drewniany fotel wiszący z wygodną poduszką na oszklonym tarasie
Fotel wiszący ogrodowy O-ZONE Grafitowy

Meble do „bujania się” w ogrodzie

Fotel wiszący ogrodowy to spełnienie marzeń wszystkich tych, którzy chcieliby stworzyć pod gołym niebem strefę relaksu, miejsce, gdzie mogą się odprężyć. Taki mebel może też dobrze wpłynąć na estetykę ogrodu – powinien być jego ciekawym, ozdobnym akcentem.

Na czym możesz kołysać się we własnym ogrodzie?

Tradycyjna huśtawka ogrodowa

Taki mebel ogrodowy jest na tyle duży, że możesz na nim zarówno siedzieć, jak i leżeć. Jednak jego rozmiar jest jednocześnie jego wadą. Huśtawki ogrodowe zajmują zwykle sporo miejsca. Ponadto ich montaż może być dla niektórych dość skomplikowany. Oprócz tego, niektóre modele są wykończone tkaninami, które trudno utrzymać w czystości.

Krzesło brazylijskie

To rodzaj huśtawki, którą zawiesza się na drzewie. Konstrukcja jest stworzona zwykle z drewna i z solidnej tkaniny, która jest wykorzystywana do stworzenia siedziska.

Krzesło brazylijskie może być perełką dekoracyjną w ogrodzie. Pasuje szczególnie do przestrzeni zaaranżowanej w stylu boho, japandi. Na takiej huśtawce nie można się położyć, ale mimo tego jest ona niezwykle wygodna.

Pamiętaj jednak, że aby móc zawiesić krzesło brazylijskie, w twoim ogrodzie musi znajdować się drzewo z grubymi, wytrzymałymi konarami. Jeśli zawiesisz huśtawkę na zbyt cienkiej gałęzi, może to dla ciebie się skończyć bolesnym upadkiem.

Hamaki

dziewczyna odpoczywająca na hamaku/ krześle brazylijskim na tarasie
Hamak ogrodowy

Tym, którzy chcą kołysać się w czasie dłuższej drzemki, przypadnie do gustu wygodny hamak ogrodowy. Możesz wybrać tradycyjny model, czyli taki, który mocuje się do znajdujących się naprzeciwko siebie drzewach. Są jednak także hamaki, na których możesz bujać się w dowolnym miejscu w ogrodzie. Ich konstrukcja jest oparta na stylowym stelażu z impregnowanego drewna. To na nim mocowana jest tkanina, która stanowi zasadniczą część hamaka. Takie wyposażenie sprawdzi się na tarasie, werandzie i nawet w takim ogrodzie, w którym brakuje większych, solidnych drzew.

Fotel wiszący na stelażu

Tego typu meble to wisienka na torcie, jeśli chodzi o wyposażenie ogrodu. Niezależnie od tego, czy wybierzesz fotel wiszący z drewna, czy z technorattanu, będzie on przykuwał wzrok. Za ich nietuzinkowym designem idzie też ogromna wygoda oraz ergonomiczny kształt, który zapewnia odpowiednie wsparcie dla kręgosłupa. Fotel Harmony posiada grube i wygodne poduszki na siedzisku oraz zagłówek, które zapewniają dodatkowy komfort i relaks całego ciała.

fotel wiszący do ogrodu Harmony

Fotel może stać przez cały rok pod gołym niebem – jest odporny na czynniki atmosferyczne. Nie odmawiaj sobie błogiego relaksu w ogrodzie. Wybierz wygodny, efektowny fotel wiszący lub praktyczny hamak na stelażu. To wyposażenie wykonane z solidnych materiałów posłuży ci przez długie lata.