Aranżacja ogrodu w stylu loftowym: hit czy kit?

Data dodania: 2022-06-15

Styl industrialny kojarzy się z odcieniami szarości i z surowym wzornictwem, dlatego mogłoby się wydawać, że ma mało wspólnego z ogrodowymi aranżacjami. Mimo tego są tacy, którzy chętnie zestawiają zieleń, kolorowe kwiat z loftowymi detalami czy z prostymi meblami. Jednak aby osiągnąć estetyczny efekt, należy starannie dobrać dodatki, stylowo wykończyć przestrzeń i zadbać o odpowiednie, ogrodowe wyposażenie.

Czym wyróżnia się styl loftowy?

Niektórym trudno sobie wyobrazić, jak aranżacja ogrodu może nawiązywać do wystroju pomieszczeń loftowych. Okazuje się jednak, że niektórzy decydują się na taki eksperyment i umieszczają w ogrodzie industrialne akcenty. Styl industrialny jest inspirowany przestrzenią przemysłową. W pomieszczeniach często nie ukrywa się elementów instalacji czy konstrukcji budynku. Na ścianach dominuje surowy beton, meble mają proste kształty, a niektóre z nich są wykonane z metalu – dotyczy to np. regałów , wiszących półek, stolików.

meble ogrodowe w stylu loftowym, narożnik ogrodowy ustawiony na dekoracyjnym dywanie
Aranżacja ogrodowa w stylu loftowym

Industrialna przestrzeń jest jednolita, jeżeli chodzi o kolorystykę. Dominują w niej szarości, beże, kolor surowej cegły, czerń i biel. Odcienie te należy wprowadzić też do ogrodu, który ma być urządzony w stylu loftowym.

Jak z ogrodu zrobić styl loftowy?

Ci, którzy lubią industrialny styl, mogą przenieść go na ogrodowy taras. Aby nawiązywał on do loftowego pomieszczenia, można:

  • ułożyć na nim betonowe płyty – taki surowy, tarasowy podest to baza loftowej aranżacji
  • ustawić druciane latarnie, które eksponują żarówkę – warto wybrać do nich świetlówki w stylu retro
  • umieścić przy ścianie budynku proste, magazynowe regały – mogą one zastąpić tradycyjne kwietniki.

Jakie meble ogrodowe wybrać do loftowego ogrodu?

Na wcześniej przygotowanym tarasie powinny stanąć proste krzesła, fotele i stoły . Nie mogą mieć one ani krzykliwych kolorów, ani wymyślnej formy. W takim ogrodzie sprawdzą się:

  • meble ogrodowe z aluminium  – ten metal jest lekki, dlatego przestawienie narożnika, krzesła czy stołu nie będzie stanowiło problemu. Z aluminium powstaje konstrukcja tych mebli, natomiast na siedziskach znajdują się miękkie, wygodne poduchy. Metal może być pomalowany na czarno – kolor ten świetnie komponuje się z betonowymi płytkami;
  • stoliki z drewnianym blatem – drewno może nieco ocieplić surowy, industrialny styl. Warto jednak wybrać taki stolik, którego nogi są wykonane z metalu.

Styl industrialny może zainspirować do stworzenia klimatycznego miejsca w ogrodzie. Jednak aby taki taras, czy patio były efektowne, warto zainwestować w betonowe płytki, klimatyczne dekoracje i odpowiednie meble ogrodowe. Loft stworzony pod gołym niebem może zachwycać swoim wyglądem i być komfortowym miejscem do relaksu.