Otwierasz kawiarnię? Zobacz stoliki i krzesła kawiarniane

Wybór mebli do kawiarni to duże wyzwanie. Zakup nie może być przypadkowy i nieprzemyślany. Meble powinny spełniać wiele wymagań, łącząc funkcjonalność, estetyczny wygląd i komfort użytkowania. Sprawdź, co warto wiedzieć przy wyborze mebli do kawiarni.

Czym się powinny charakteryzować meble do kawiarni?

Otwierając kawiarnię, trzeba podjąć szereg decyzji. Jedną z ważniejszych jest wybór mebli. Zakup wiąże się z poniesieniem dość dużych kosztów, dlatego wyposażenie powinno spełniać oczekiwania, zarówno właściciela lokalu, jak i klientów.

Dla właściciela kawiarni ważne jest, by meble były trwałe i solidne, ponieważ są intensywnie użytkowane przez klientów każdego dnia. Z punktu widzenia obsługi istotna jest funkcjonalność i łatwość czyszczenia. Nie można także zapominać o wyglądzie mebli. Powinny być spójne z koncepcją lokalu i podkreślać jego charakter.

Z kolei dla klientów, którzy przychodzą do kawiarni nie tylko wypić kawę, ale także zrelaksować się, ważna jest wygoda. Komfortowe meble sprawiają, że goście chętnie wracają do lokalu, by spędzić miłe chwile przy dobrym jedzeniu w dogodnych warunkach.

Warto także sprawdzić, czy wybrane meble do kawiarni posiadają certyfikat CATAS, czyli znak jakości przyznawany wyłącznie produktom, które spełniają najwyższe standardy.

Trwałe i solidne meble do kawiarni

Meble do kawiarni produkowane są z różnych materiałów. Warto wybierać takie, które wyróżniają się wytrzymałością. Dużą popularnością cieszą się meble z tworzywa sztucznego, metalu i szkła. Dzięki temu są trwałe, stabilne i odporne na uszkodzenia mechaniczne, zabrudzenia, ale także na zmienne warunki pogodowe. Mogą być także użytkowane na zewnątrz w ogródkach gastronomicznych.

Funkcjonalność mebli do kawiarni

Funkcjonalność to kolejna pożądana właściwość mebli do kawiarni. Cenione zwłaszcza przez pracowników lokalu są: łatwość czyszczenia, brak konieczności ciągłej konserwacji, lekkość konstrukcji czy bezproblemowe przechowywanie.

Dobrym wyborem są meble, które łatwo wyczyścić bez nakładów wysiłku i czasu. Gładkie blaty i powierzchnie nie gromadzą zanieczyszczeń i można je szybko umyć. Z tego względu meble tapicerowane nie są polecane do kawiarni. Lepszym rozwiązaniem są krzesła z poduszkami, które łatwiej utrzymać w czystości i w razie potrzeby usunąć zabrudzenia.

Kawiarnia to miejsce, gdzie przestrzeń jest często zmieniana według potrzeb i wymagań klientów. Lekkie meble ułatwiają czasową reorganizację i nie sprawiają problemu przy przenoszeniu. Ponadto warto zwrócić uwagę na przechowywanie. Na uwagę zasługują meble, które można składać lub sztaplować.

Funkcjonalność wiąże się także z kształtem mebli. Wielkość stolików i krzeseł powinna zapewniać optymalne warunki do przemieszczania się dla klientów oraz obsługi. Pozwala to stworzyć przestrzeń przyjazną dla wszystkich.

Estetyczny wygląd mebli do kawiarni

Trwałość i funkcjonalność mebli do kawiarni powinny iść w parze z estetycznym wyglądem. Atrakcyjne wizualnie wnętrze przyciąga klientów i sprawia, że zapamiętują oni lokal. Ciekawa aranżacja stanowi bowiem wizytówkę kawiarni.

Meble powinny pasować do charakteru kawiarni i jej wystroju, tworząc spójną całość. Dobrym pomysłem jest połączenie ponadczasowej klasyki z nowoczesnym akcentem, np. w formie krzeseł w intensywnym kolorze lub ciekawym kształcie. Warto także postawić na różnorodność i ciekawy efekt wizualny.

Należy także zwrócić uwagę na solidność wykonania mebli. W kawiarni stanowią jeden z głównych elementów wystroju i są eksponowane. Z tego powodu powinny cechować się wysoką jakością, która gwarantuje nienaganny wygląd przez wiele lat.

Komfortowe i wygodne meble do kawiarni

Wybierając meble, należy pamiętać, że kawiarnie pełnią także funkcję rekreacyjną. Zatem warto zadbać o potrzeby klientów. Wygodne krzesła i funkcjonalne stoliki znacząco podnoszą komfort użytkowania, przez co goście mogą się zrelaksować i miło spędzić czas przy kawie i ciastku.

Krzesła do kawiarni powinny być ergonomiczne i posiadać wyprofilowane oparcia, zapewniające stabilną podporę dla pleców. Wygodę zapewniają szerokie siedziska, które są niezbyt twarde. Dla podniesienia komfortu można zastosować poduszki.

Z kolei stoliki do kawiarni powinny mieć właściwą powierzchnię i zapewniać dużo przestrzeni podczas spożywania posiłku, ale także umożliwiać, np. pracę przy komputerze. Ważna jest także stabilność oraz właściwa wysokość dostosowana do krzeseł.

Jakie meble do kawiarni wybrać?

Decydując się na zakup mebli do kawiarni, można wybrać gotowe zestawy lub pojedyncze stoliki i krzesła, które wykonane są z wysokiej jakości materiałów.

W sklepie Focus Garden dostępna jest szeroka gama stylowych i komfortowych zestawów mebli z funkcjonalnym stołem i dopasowanymi do niego krzesłami lub fotelami. Oferta obejmuje także pojedyncze krzesła i stoliki w zróżnicowanej kolorystyce i wzornictwie. Każdy właściciel kawiarni znajdzie wytrzymałe i funkcjonalne wyposażenie dostosowane do swojego lokalu, bez względu na styl aranżacji wnętrza.