Nowoczesne meble na balkon!

alt

Czym kierują się Polacy, wybierając nowe meble na balkon...

Funkcjonalnością, wygodą, ceną czy może nowoczesnym wyglądem? Z pewnością są to najważniejsze czynniki, jakie bierze się pod uwagę przy kupnie balkonowego wyposażenia. Brak dostępu do ogrodu wcale nie oznacza, iż nie można się napawać pięknymi widokami na świeżym powietrzu. Wystarczy zainwestować w dobre i funkcjonalne meble, a także atrakcyjnie wizualne elementy dekoracyjne, by móc odpocząć w przyjemnej scenerii. Właściciele tarasów oraz balkonów najczęściej poszukują wysokiej klasy mebli w przystępnej cenie, które można łatwo czyścić i eksploatować przez długie lata bez straty na ich jakości.

Ważne jest miejsce

Tak naprawdę bardzo wiele zależy od powierzchni, jaką ma do dyspozycji dana osoba. Mały balkon nie oznacza żadnych ograniczeń, bowiem to od wyobraźni właściciela zależy, jak się wykorzysta daną przestrzeń. Z pewnością większe pole do manewru pozostawia duży taras, niemniej liczy się funkcjonalne wykorzystanie mebli oraz innych akcesoriów. Na rogu balkonu warto ustawić dobrej jakości parasol (na przykład firmy Bologna za 129zł), zaś przy oknie postawić skrzynię pełniącą jednocześnie funkcją ławki (Keter Brightwood Box to wydatek około 379zł), która umożliwi schowanie do środka różnych drobiazgów i jednocześnie zapewni miejsce do siedzenia. Na parapecie dobrze jest postawić ratanowe doniczki (to koszt około 39zł), w których można zasadzić pachnącą maciejkę lub lawendę. Osoby posiadające tarasy powinny zainwestować w zestawy mebli rattanowych, które cechują się lekkością, komfortem użytkowania oraz odpornością na działanie warunków atmosferycznych. (w sklepie Focus Garden dwa fotele ze stolikiem to wydatek 489zł, zaś komplet dla 4-osobowej rodziny kosztuje 1299zł).
 

Nie zapominaj o funkcjonalności

Wbrew powszechnemu myśleniu, wybór nowoczesnych mebli nie oznacza, iż pełnią one tylko rolę dekoracyjną, o zaskakujących kształtach i formach. Dobre akcesoria balkonowe łączą w sobie wygodę, przyciągają wzrok oraz są przydatne w różnorodnych sytuacjach. Z pewnością nie powinno zabraknąć siedzisk, stolika na kawę lub herbatę (na przykład elegancki stolik Premio za 260zł), a także osłonki na balkon umożliwiającej zachowanie prywatności. Mile widziane są elementy dekoracyjne, takie jak donice z kwiatkami lub ziołami, niewielkie lampki do czytania wieczorową porą oraz poduszki do podparcia. Osoby lubiące wylegiwanie w promieniach Słońca nie powinny zapomnieć o leżakach (ich cena zależna jest od rodzaju materiału oraz wielkości - to wydatek od 199zł). Odradza się kupowanie dywanów i obrazów, bowiem niepotrzebnie zagracają przestrzeń, przytłaczając swoją obecnością. Warto mieć na uwadze, iż najważniejsza jest twórcza wyobraźnia, która pozwoli przemienić nawet malutki skrawek przestrzeni w niezwykle klimatyczne i przytulne miejsce.